X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

15. rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej. Zobacz plan głównych obchodów

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 08:00
Wielka defilada Wojska Polskiego, pokazy kawaleryjskie czy dzień otwarty w Belwederze - to najważniejsze atrakcje, które będzie można zobaczyć w Warszawie 3 maja. Wiele wydarzeń jest zaplanowanych również na 1 maja - w 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej - oraz na 2 maja, czyli w Dzień Flagi. Cały plan obchodów publikujemy poniżej. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: IAR/Krystian Dobuszyński

1 maja - Międzynarodowe Święto Pracy i 15. rocznica wejścia Polski do UE

11.00-18.00 - piknik Rodzinna Europa w Łazienkach Królewskich. W rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej o godz. 16.00 odbędzie się happening układania ogromnej flagi Unii Europejskiej. W programie pikniku znalazły się także gry, quizy, konkursy, warsztaty i koncerty. 

12.00-18.00 - Festiwal Europejski na Krakowskim Przedmieściu. Na scenie przy ul. Tokarzewskiego pojawią się m.in. artyści z Polski, Grecji i Niemiec. Chętni nauczą się podstaw europejskich tańców - mazura, polki, paso doble, zorby, kankana itd. Przez cały dzień będą się tam również odbywać liczne konkursy z nagrodami.

Z balkonu Hotelu Bristol wybrzmi "Oda do radości", a warszawiacy wraz z artystami operowymi zaśpiewają europejskie hity muzyczne.

Na uczestników festiwalu czeka również wybór dań z kuchni całej Europy. Do żurku, chłodnika litewskiego, czeskiej zupy czosnkowej, joty i węgierskiego gulaszu zasiądziemy przy wspólnym, 28-metrowym stole.

19.00-20.30 - Festiwal Europejski w Multimedialnym Parku Fontann. Pojawią się tam Orkiestra Symfoniczna i Chór Filharmonii Narodowej pod batutą Krzesimira Dębskiego oraz Kayah, Natalia Nykiel, Stanisław Soyka i artyści operowi.

19.00 - koncert w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej - "Symfonia Europejska".

2 maja - Dzień Flagi

11.15 - uroczyste podniesienie Flagi Państwowej RP na Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego (pl. Zamkowy).

14.00 - VII Bieg Flagi, Centrum Olimpijskie Wybrzeże Gdańskie 4.

14.00 - uroczystości na dziedzińcu Belwederu. Ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych oraz wręczenie flag państwowych organizacjom z kraju i z zagranicy. Planowane jest również wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy. 

Święto Konstytucji 3 Maja

10.00-16.00 - dzień otwarty w Belwederze. Zwiedzający będą mogli obejrzeć m.in. salę Pompejańską - znaną jako najbardziej reprezentacyjną salę w rezydencji, a także m.in. sale: Zieloną, Marmurową, Malinową, Kominkową, Lustrzaną i Konferencyjną. Zwiedzającym udostępniony zostanie również Gabinet Marszałka Józefa Piłsudskiego: gabinet, salonik, pokój szachowy i pokój adiutanta.

10.30 - bieg dzieci z Maskotką na dystansie 700 m. Młodzi biegacze wystartują z al. Hopfera (park Agrykola). Trasa: al. Hopfera, Hoene-Wrońskiego, Górnośląską, aż do mety na ulicy Rozbrat.

11.00 - bieg Konstytucji 3 maja. W tym roku na pięciokilometrowej trasie, która wiedzie przez miejsca związane z osobą i dziełem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego - inspiratora prac nad ustawą rządową z 1791 roku, zmierzy się aż 8 tys. biegaczy. Zawodnicy wystartują z al. Hopfera (park Agrykola). Trasa biegu prowadzić będzie ulicami: Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego, aż do mety na ulicy Rozbrat. Limit czasu dla biegu głównego wynosi 60 minut. 

12.00 - uroczystości na placu Zamkowym z udziałem prezydenta. 

14.00 - wielka defilada Wojska Polskiego "Silni w sojuszach". W defiladzie weźmie udział blisko dwa tysiące osób, w tym żołnierze z pododdziałów Wojska Polskiego i wojsk sojuszniczych. Defilada odbędzie się na warszawskiej Wisłostradzie, wzdłuż bulwarów na zachodnim brzegu Wisły. Wydarzenie będzie można oglądać na stronie Polskiego Radia. 

Parada zakończy na skrzyżowaniu z ulicą Karową. W rejonie parku fontann oraz na bulwarach wiślanych będzie można spróbować wojskowej grochówki. Na stoiskach promocyjnych, które są organizowane w ramach kampanii "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej", będzie można porozmawiać z żołnierzami o służbie w Wojsku Polskim.

17.00 - meldunek Szwadronu Przybocznego Prezydenta RP, pokazy kawaleryjskie. Szwadron Przyboczny Prezydenta RP w szyku konnym przejedzie spod Ermitażu pod Pałac na Wyspie. Tam dowódca oddziału złoży meldunek.

Następnie na terenie rekreacyjnym przy Ermitażu odbędą się pokazy kawaleryjskie - musztra i prezentacja umiejętności we władaniu białą bronią. Wydarzenie z udziałem Szwadronu Przybocznego Prezydenta RP organizowane jest w Łazienkach Królewskich dla upamiętnienia zasług księcia Józefa Poniatowskiego w budowaniu struktur Wojska Polskiego.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak