Los zespołu Chilli w rękach słuchaczy Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2011 15:20
Za nami cztery koncerty półfinałowe Eliminacji do XVII Przystanku Woodstock. Wiemy już, że na dużej scenie w Kostrzynie nad Odrą zagrają Black Jack, Materia, Luxtorpeda, Raggafaya. Na scenie folkowej pojawi się Łydka Grubasa.
Audio
  • Los zespołu "Chilli" w rękach słuchaczy Jedynki - relacja Anny will

Jednak szanse na to, aby zagrać na dużej scenie nadal mają zespoły Bethel i Chilli, o których losie zdecydują słuchacze Jedynki, czyli Wy.

Oba zespoły wezmą udział w Plebiscycie Programu 1 Polskiego Radia. Zwycięzca, który zdobędzie najwięcej głosów słuchaczy, będzie mógł zaprezentować się festiwalowej publiczności na głównej scenie.

Jeśli wybierzecie zespół Chilli to jak zapewnia wokalista grupy w zamian podczas Przystanku zespół wygra i wyśpiewa Wam Wszystkie kawałki ze swojej płyty. - Zagramy cały wachlarz, plus dodatkowe kawałki. Do tego na pewno będzie z nami grał DJ S-Master, który z nami czasami koncertuje – zapewnia Cichy, wokalista formacji Chilli.

Formacji, którą ciężko zaszufladkować, określić jej styl muzyczny. - Uwielbiamy różne style gatunkowe, gramy różne kawałki, uwielbiamy grać funky, hip-hop, dlatego ciężko nas gdzieś włożyć – tłumaczy lider zespołu Chilli.

Najogólniej mówiąc grają muzykę społecznie zaangażowaną. - Wyśmiewamy Polską mentalność. Jak gramy na imprezach, a gramy rzadko, to tam ludzie reagują na nas jak Anton z piosenki. Siedzą, piją piwo, i podoba im się to. Nie wiedzą o co chodzi, a podoba im się to, co słyszą – wyjaśnia Cichy.

Występ na Przystanku Woodstock, na największej scenie w Polsce, dla dwustu-trzystu tysięcy osób to zespołu "kompletny odjazd." - Rozmawiałem z muzykami, którzy już grali na Przystanku i mówią, że to jest przeżycie, którego nigdy wcześniej nie doznali – opowiada Cichy. - Chciałbym poczuć to, co oni – wyznaje.

(mb)

***

Aby wziąć udział w głosowaniu, należy wysłać wiadomość SMS pod nr 71151, w treść wpisując kod przyporządkowany danemu zespołowi, np. "kapela1", "kapela2" (koszt wysłania SMS-a wynosi 1 zł + VAT). Każdy może oddać swój głos dowolną ilość razy.

Wpisując kod "kapela1" słuchacze głosują na zespół Bethel, "kapela2" – na Chilli. Regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej www.polskieradio.pl/jedynka. W audycjach "Muzyczna Jedynka" oraz "Letnie Popołudnie z Jedynką" pojawiać się będą informacje o przebiegu plebiscytu. Wyniki zostaną ogłoszone 4 lipca w "Letnim Popołudniu z Jedynką" w godz. 15.00-19.00.

>>> Więcej na temat Plebiscytu

 

Czytaj także

Woodstock - wszystko gra

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2010 18:50
Jak szacują organizatorzy, w imprezie bierze udział ponad 300 tysięcy osób.
rozwiń zwiń