Pierwszy koncert "Lata z Radiem"! W Wągrowcu

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2011 15:00
Pierwszym punktem na koncertowym szlaku "Lata z Radiem" był Wągrowiec. A największą atrakcją występ Stachursky'ego.

- Interweniowałem na górze, u samego papieża Benedykta XVI, więc pogoda na dzisiejszy koncert "Lata z Radiem" musi być - mówił burmistrz Wągrowca, Stanisław Wilczyński. I była. Tylu artystów jednego dnia w stolicy powiatu nie pojawiło się nigdy wzceśniej: Jacek Stachursky, Zbigniew Wodecki czy zespół Banda i Wanda.Oprócz koncertów znanych polskich gwiazd muzycznych "Lato z Radiem" przygotowało wiele dodatkowych atrakcji. Nie zabrakło oczywiście akcentów kulinarnych, czyli poczęstunku dla publiczności, przygotowanego przez mistrza kulinarnego - Roberta Sowę i jego ekipę.

Wągrowiec  położony jest w północno-wschodniej Wielkopolsce. 55 km na północ od Poznania i 40 km od Gniezna, w połowie drogi Warszawa-Berlin. Zajmuje powierzchnię 17,9 km kwadratowych, z czego ponad 20 proc. stanowią tereny zielone. To urocze miasto stworzone do wypoczynku i rekreacji. Otoczone jest pięknymi jeziorami, które tworzą doskonałe warunki dla miłośników aktywnego wypoczynku: kąpieli, uprawiania sportów wodnych i wędkarstwa, a znajdujący się na jego północnych krańcach las i sieć promenad położonych wzdłuż rzek i Jeziora Durowskiego zachęcają do uprawiania zarówno turystyki pieszej, rowerowej, konnej jak i myślistwa, czy grzybobrania.

/

Właśnie w tym wyjątkowym miejscu zagramy swój pierwszy wakacyjny koncert "Lata z Radiem".

W Wagrowcu spotykamy się na Stadionie Piłkarskim OSiR przy ul. Kościuszki 59. Specjalnie dla Państwa grają największe gwiazdy polskiej estrady: Wanda i Banda, Zbigniew Wodecki i Stachursky. A dla najmłodszych słuchaczy wystąpi Centrum Uśmiechu.

 

 

Wszystkie koncerty "Lata z Radiem" poprowadzą Roman Czejarek i Bogdan Sawicki. Najciekawsze koncerty będą transmitowane w Programie 1 Polskiego Radia w wakacyjne soboty i niedziele.

Magicznym ruchomym studiem Polskiego Radia zaopiekuje się Sława Bieńczycka. Właśnie tam każdy ze słuchaczy będzie mógł poznać pracę radia od kulis. Wytłumaczymy zasady działania nowoczesnego studia, pokażemy jak działa komputerowy montaż nagrań i nauczymy jak zostać... radiowym reporterem "Lata z Radiem"! Każdy będzie mógł zrobić własne nagrania, pozdrowić znajomych lub przeprowadzić miniwywiad. Wszystko będzie rejestrowane, a na zakończenie każdy z gości studia otrzyma pamiątkową płytę z własnym nagraniem. Dla rówieśników "Lata z radiem", czyli osób urodzonych w 1971 przygotowano prezenty-niespodzianki.

/


Ciekawe atrakcje przygotowali także nasi partnerzy. Ministerstwo Zdrowia zaprasza wszystkich do skorzystania z nieodpłatnych porad lekarskich oraz umożliwi paniom dyskretne przeprowadzenie darmowych badań mamograficznych. Chętni będą mogli oddać krew w specjalnym krwiobusie, który będzie towarzyszył ekipie "Lata z Radiem" na całej trasie. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Ministerstwem Infrastruktury w zabawny sposób będzie propagować zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi będzie zachęcać gości "Lata z Radiem" do poznania dobrej polskiej żywności. Naszym celem jest pokazanie najlepszych i najzdrowszych krajowych produktów. O tym będziemy też opowiadać na radiowej antenie.

Na każdej imprezie specjalny pokaz kulinarny oraz pyszne, zdrowe jedzenie dla publiczności przygotuje mistrz kulinarny Robert Sowa wraz ze swoją znakomitą ekipą najlepszych kucharzy w Polsce. Co tydzień nowe przepisy mistrza Sowy dostępne będą dla zainteresowanych na stronie "Lata z Radiem".

 

/