"Lato z Radiem" gościło w Krynicy Morskiej (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2011 17:36
W sobotę 9 lipca bawiliśmy się na koncercie Lata z Radiem w Krynicy Morskiej. Zagrali m.in. Stachursky, Papa D. i Kombii.

Plenerowe koncerty najbardziej znanej letniej audycji Polskiego Radia cieszą się zawsze ogromną popularnością. Tak było i tym razem. W koncercie uwzięli udział między innymi Stachursky, Paweł Stasiak z zespołem Papa D. oraz Kombi.

Oprócz estradowych atrakcji można było zagrać w fantastyczne koło fortuny wygrywając gadżety, oraz spróbować dań serwowanych przez Roberta Sowę. Na zakończenie imprezy organizatorzy przygotowali pokaz sztucznych ogni.

 

Krynica
Krynica Morska

Malownicza miejscowość położna na Mierzei Wiślanej, otoczona z jednej strony wodami Morza Bałtyckiego, z drugiej - Zalewu Wiślanego.

Krynica Morska jest jednym z najmniejszych pod względem liczby ludności miast w Polsce. Stałych mieszkańców liczy ok. 1300, ale latem przeżywa prawdziwe oblężenie turystów spragnionych kąpieli zarówno słonecznych, jak też morskich.

Największą atrakcją miasta jest bezpieczna plaża, na której można znaleźć bursztyny. Krynica Morska to także wspaniała przyroda. Teren gminy pokryty jest w 90 proc. lasami. Zamieszkują je liczne zwierzęta: dziki, sarny, lisy, bobry, a zbiorniki wodne są miejscem żerowania licznych ptaków.

Kolejną atrakcją miasta jest, odbudowana w 1951 roku, latarnia morska, z której roztacza się bajeczny widok na całą Mierzeję Wiślaną. Piękno krajobrazu można również podziwiać z najwyższej wydmy w Krynicy Morskiej - z "Wielbłądziego Garbu" (48 m n.p.m.).

Miasto posiada również port jachtowy oraz molo z portem pasażerskim, z którego można popłynąć statkiem m.in.: do Fromborka, Elbląga i Tolkmicka. Ponadto Żegluga Gdańska oferuje rejsy po Zalewie Wiślanym. Przy porcie jachtowym działa "Jacht Klub Krynica Morska", który co roku organizuje międzynarodowe i krajowe regaty żeglarskie. W 2009 roku w Krynicy Morskiej odbył się III Międzynarodowy Zlot Żeglarski.

Tegorocznej edycji "Lata z Radiem" patronuje hasło: "zdrowie". Tak więc na każdej imprezie będziecie mieli okazję obejrzeć specjalny pokaz kulinarny oraz skosztować pysznego, zdrowego jedzenia przygotowanego przez mistrza kulinarnego Roberta Sowę.

 

Najciekawsze koncerty będą transmitowane w Programie 1 Polskiego Radia w wakacyjne soboty i niedziele.  

Zapraszamy także do słuchania audycji "Lata z Radiem" - na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 12.00 przez całe wakacje, aż do 3 września.

Czytaj także

Koncert Lata z Radiem w Jaśle (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2011 07:00
Lato z Radiem gościło 2 lipca w Jaśle, perle Podkarpacia.
rozwiń zwiń