Koncert Zbigniewa Wodeckiego w Krynicy Zdroju (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2011 17:00
Swój siódmy koncert Lato z Radiem zagrało w Krynicy Zdroju. Wystąpili między innymi: Blue Cafe oraz Zbigniew Wodecki.


Była wyśmienita zabawa przy znakomitej muzyce. A ponadto: gotowanie, konkursy, miłe niespodzianki dla dzieci i dla dorosłych.

Najpierw zagrało Centrum Uśmiechu - dla najmłodszych. Po sukcesach produkcji "Na straganie Pana Brzechwy" i "Lokomotywy Pana Tuwima" czas na owocowe szaleństwo, czyli FRUKTAKI.  The Beatlman, utalentowani muzycy przenieśli nas w czasy młodości słynnej czwórki z Liverpoolu. Blue Cafe - grupy założonej w 1998 roku przez kompozytora i skrzypka Pawła Ruraka-Sokala - reklamować nie trzeba. Serwuje przeboje i odbiera kolejne nagrody. Gościem specjalnym był Zbigniew Wodecki - piosenkarz, kompozytor, skrzypek, trębacz, aranżer i telewizyjny prezenter. Przygodę z muzyką rozpoczął w wieku pięciu lat. Dziś zna go kilka pokoleń Polaków.

Koncert poprowadzili Roman Czejarek i Bogdan Sawicki.

Krynica-Zdrój,
Krynica-Zdrój, pijalnia główna wód

 

KRYNICA ZDRÓJ to jeden z najbardziej znanych kurortów, zasługujący na miano "perły polskich uzdrowisk". Położona jest w Beskidzie Sądeckim na wysokości 560-620 m n.p.m. w malowniczych dolinach Kryniczanki i jej dopływów.

Uzdrowiskową sławę zawdzięcza znakomitym wodom leczniczym: Zdrój Główny, Słotwinka, Jan, Józef, Mieczysław, Tadeusz oraz Zuber. Usytuowane tu doskonale wyposażone liczne ośrodki sanatoryjne mogą z powodzeniem konkurować z najbardziej renomowanymi placówkami zabiegowo-leczniczymi w kraju i za granicą.

Jednak Krynica-Zdrój to nie tylko uzdrowisko, ale prężnie rozwijające się centrum sportowe (głównie sporty zimowe), turystyczne, rekreacyjne, kongresowe i kulturalne. Corocznie w uzdrowisku organizuje się wiele imprez o zasięgu krajowym i międzynarodowym, seminaria polityczne i naukowe, międzynarodowe spotkania ludzi kultury, sztuki, biznesu i polityki, plenery artystyczne oraz występy zespołów.

W sierpniu za sprawą Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury Krynica-Zdrój staje się stolicą opery i operetki, a we wrześniu wielkim wydarzeniem politycznym jest odbywające się tu Forum Ekonomiczne, które ściąga do miasta wielu polityków z kraju i zagranicy.

Z Krynicą nierozerwalnie związana jest postać Epifana Drowniaka, zwanego Nikiforem Krynickim. Jego prace, a także pamiątki po wybitnym malarzu prymitywiście, prezentuje Muzeum Sztuki Nieprofesjonalnej im. Nikifora - Galeria Sztuki Romanówka.

Niepowtarzalna atmosfera, leczniczy klimat, piękno krajobrazu i stale rozbudowywana i unowocześniana infrastruktura okołoturystyczna (w tym najdłuższa w Polsce kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką) przyciąga liczne rzesze turystów.

Czytaj także

40. urodziny "Lata z Radiem"

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2011 10:35
Minęła rocznica nadania pierwszej audycji. Wszystko zaczęło się 1 lipca 1971 roku...
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lato z Radiem" gościło w Krynicy Morskiej (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2011 17:36
W sobotę 9 lipca bawiliśmy się na koncercie Lata z Radiem w Krynicy Morskiej. Zagrali m.in. Stachursky, Papa D. i Kombii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przeboje 40-lecia Lata z Radiem (vol. 2) - Soley, soley

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2011 15:15
Druga płyta wydana z okazji czterdziestolecia audycji Lato z Radiem.
rozwiń zwiń