Gwiazdy na koncercie Lata z Radiem w Świeradowie-Zdroju (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2011 19:00
20 sierpnia Lato z Radiem grało w górach z Korą i Formacją Nieżywych Schabuff!


Jak zwykle przygotowalismy dla naszych słuchaczy moc atrakcji. Małych gości zabawiało Centrum Uśmiechu. Dla dorosłych zagrali Chemia, Formacja Nieżywych Schabuff oraz Kora.

Ciekawe atrakcje przygotowali także nasi partnerzy. Ministerstwo Zdrowia zapraszało wszystkich do skorzystania z nieodpłatnych porad lekarskich oraz darmowych badań mammograficznych. Chętni mogli oddać krew w specjalnym krwiobusie, który towarzyszy ekipie "Lata z Radiem" na całej trasie.

Koncert poprowadzili Roman Czejarek i Bogdan Sawicki.

Świeradów
Świeradów-Zdrój - Rzeka Kwisa

ŚWIERADÓW-ZDRÓJ położony jest w dolinie rzeki Kwisy, w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego, w sercu Gór Izerskich.

Jest miejscowością uzdrowiskową i turystyczną nastawioną na przyjmowanie kuracjuszy, narciarzy, rowerzystów i turystów pieszych. Do najciekawszych zabytków Świeradowa zaliczyć można kościół pw. św. Józefa, który został wybudowany w latach 1898-1899 dzięki staraniom hrabiny Marii von Schaffgotsch. Ponadto warto zobaczyć Łazienki Leopolda. Budynek ten służył kąpielom w wodach mineralnych.

Świeradów-Zdrój to także uzdrowisko posiadające bogate zaplecze zabiegowe i SPA. Charakterystyczny dla tej miejscowości jest Dom Zdrojowy, zwieńczony 45-metrową wieżą zegarową z galerią widokową. Znajduje się w nim najdłuższa hala spacerowa w Polsce. Ma 80 metrów długości, 10 metrów szerokości i tyle samo wysokości. Przy głównym wejściu do hali znajduje się źródełko leczniczej wody radonowo-żelazistej. Najnowszą atrakcją turystyczną miasta jest kolej gondolowa o długości 2172 m, obsługująca zarówno narciarzy w sezonie zimowym, jak i turystów pieszych i miłośników górskich tras rowerowych w lecie.

Mnogość szlaków pieszych, tras rowerowych, a zimą atrakcyjne tereny do uprawiania narciarstwa zjazdowego i biegowego czynią ze Świeradowa doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku. Przepiękne widoki na dolinę Kwisy dostarczą wszystkim niezapomnianych przeżyć.

Czytaj także

Pierwszy koncert "Lata z Radiem"! W Wągrowcu

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2011 15:00
Pierwszym punktem na koncertowym szlaku "Lata z Radiem" był Wągrowiec. A największą atrakcją występ Stachursky'ego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lato z Radiem" zagrało w pierwszej stolicy Polski! (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2011 07:00
Gwiazdami koncertu "Lata z Radiem" w Gnieźnie byli - Zakopower , Blue Cafe i zespół The Beatlmen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lato z Radiem" i mistrzostwa w Gotowaniu na byle czym w Mielnie (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2011 08:00
Na żelazku, grzałce do herbaty, lokówce albo prostownicy do włosów. W Mielnie gotowano na wszystkim. Zobacz to na filmie
rozwiń zwiń