Przedostatni koncert - same gwiazdy! (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2011 20:00
W sobotę 27 sierpnia w Szczytnie odbył się przedostatni koncert "Lata z Radiem". Zaśpiewali Kora, Enej, Paweł Kukiz i Piersi.
Audio


Lato nieuchronnie zbliża się do końca, pomału dobiega końca również koncertowa trasa "Lata z Radiem". Przedostatni nasz koncert odbył się w Szczytnie. Kto był, nie żałował!

Jak zwykle przygotowaliśmy dla naszych słuchaczy moc atrakcji. Małych gości zabawiało Centrum Uśmiechu. Dla dorosłych zagrali i zaśpiewali Enej, Kukiz i Piersi oraz Kora. A o kulinarne rozkosze podniebienia zadbał Robert Sowa.

Koncert poprowadzili Roman Czejarek i Bogdan Sawicki.

Ciekawe atrakcje przygotowali także nasi partnerzy. Ministerstwo Zdrowia zapraszało wszystkich do skorzystania z nieodpłatnych porad lekarskich oraz darmowych badań mammograficznych. Chętni mogli oddać krew w specjalnym krwiobusie, który towarzyszy ekipie "Lata z Radiem" na całej trasie.

Szczytno

Ze względu na swoje położenie SZCZYTNO bywa nazywane Południową Bramą Mazur.

Otaczają je lasy i jeziora. W centrum miasta znajdują się dwa jeziora - Domowe Duże i Małe oraz ruiny zamku krzyżackiego. Zachowało się tu wiele zabytków m.in.: stary browar, wieża ciśnień, obiekty sakralne różnych wyznań, cmentarze (katolicki, ewangelicki i żydowski), Chata Mazurska i ratusz z wieżą widokową. Odwiedzając Muzeum Mazurskie, można poznać historię, kulturę i przyrodę ziemi szczycieńskiej.

Niewątpliwą atrakcją jest unikatowa w Europie kolekcja ręcznie malowanych kafli piecowych. Miejską architekturę i godne uwagi zabytki można zwiedzać, podążając szlakiem Mazurskich Pofajdoków. Jednak Szczytno to przede wszystkim centrum turystyczno-kulturowe z licznymi atrakcjami rekreacyjno-sportowymi oraz wydarzeniami artystycznymi.

Oba jeziora, Domowe Duże i Domowe Małe, to centrum wydarzeń sportowych w mieście. Wypożyczalnia sprzętu wodnego (katamaran, jachty typu Omega, kajaki, rowerki wodne), czy statek wycieczkowy "Jagienka" - to wszystko, co potrzebne jest do aktywnego i przyjemnego wypoczynku na miejskich akwenach.

W letnie miesiące Szczytno kusi m.in. festiwalami oraz imprezami dedykowanymi całym rodzinom.

(ag)

Czytaj także

"Lato z Radiem" i mistrzostwa w Gotowaniu na byle czym w Mielnie (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2011 08:00
Na żelazku, grzałce do herbaty, lokówce albo prostownicy do włosów. W Mielnie gotowano na wszystkim. Zobacz to na filmie
rozwiń zwiń