Konin: żegnamy lato! Ostatni koncert "Lata z Radiem" (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2011 11:30
Redakcja "Lata z Radiem" tradycyjnie przygotowała wiele atrakcji zarówno na antenie Jedynki, jak i w ramach tegorocznej trasy koncertowej.
Audio

We wszystkie soboty, aż do 3 września, Polskie Radio odwiedziło w sumie 12 miast, w których zagrało koncerty "Lata z Radiem". W Koninie imprezę rozpoczął o godz. 16:00 sygnał "Polki Dziadek", następnie ze specjalnym programem dla dzieci wystąpiło Centrum Uśmiechu.

Robert Sowa, wraz z ekipą najlepszych w Polsce kucharzy, przygotował specjalny pokaz kulinarny oraz pyszne, zdrowe jedzenie dla publiczności. Co tydzień nowe przepisy mistrza Sowy zamieszczane są na stronie "Lata z Radiem".

W koncercie "Lata z Radiem" w Koninie wystąpili m.in. Varius Manx oraz Łzy.

Gwiazdą wieczoru był jednak zespół Muniek, solowy projekt Zygmunta Staszczyka, który zaprezentował przede wszystkim utwory z najnowszego albumu zespołu, ale i nieśmiertelne hity autorstwa duetu Muniek Staszczyk–Jan Benedek, jak "Warszawa", "King", "Dzikość serca", "Na bruku" czy "Stany".

Muniek
Muniek Staszczyk

Magicznym ruchomym studiem opiekowała się Sława Bieńczycka. Właśnie tam każdy ze słuchaczy mógł poznać pracę radia od kulis. Sława tłumaczyła zasady działania nowoczesnego studia, pokazywała, jak działa komputerowy montaż nagrań i uczyła, jak zostać... reporterem "Lata z Radiem". Każdy mógł zrobić własne nagrania, pozdrowić znajomych lub przeprowadzić miniwywiad. Wszystko było  rejestrowane, a na zakończenie każdy z gości studia otrzymał pamiątkową płytę z własnym nagraniem.

/

 

 

Ciekawe atrakcje przygotowali także nasi partnerzy. Ministerstwo Zdrowia zaprosiło wszystkich do skorzystania z nieodpłatnych porad lekarskich oraz umożliwiło paniom dyskretne przeprowadzenie darmowych badań mammograficznych. Chętni mogli oddać krew w specjalnym krwiobusie, który towarzyszył ekipie "Lata z Radiem" na całej trasie.

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Ministerstwem Infrastruktury w zabawny sposób propagowała zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi będzie promowało program "Poznaj Dobrą Żywność" oraz rozpowszechniało wiedzę na temat strategii rozwoju obszarów wiejskich. Każdy z odwiedzających stoisko Ministerstwa mógł spróbować polskich specjałów i wziąć udział w smacznych konkursach.

/