X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Młodzi na start. Deskorolki za pieniądze z UE

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 08:29
Coraz więcej młodych ludzi korzysta z unijnych pieniędzy. Adam Warski rozkręcił własny biznes biorąc udział w programie Warszawska Syrenka Technologiczna.
Audio
  • Młodzi ludzie korzystają z unijnych pieniędzy - materiał Ewy Chyry (Jedynka/Sygnały dnia)
Młodzi na start. Deskorolki za pieniądze z UE
Foto: sxc.hu

- Pomysł polegał na produkcji wysoko wytrzymałych blatów deskorolkowych - tłumaczy absolwent Politechniki Warszawskiej. Adam otrzymał na realizację swojego projektu wsparcie finansowe w wysokosci 40 tys. zł. Mógł także liczyć na pomoc ekspertów.

Fundusze unijne wykorzystuje Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie. Uczelnia realizuje projekty płatnych staży - mówi Maciej Rębasz, dyrektor biura projektów. Studenci zaczynają prace jeszcze na pierwszym stopniu studiów - dodaje.

Z unijnych projektów na Politechnice Warszawskiej skorzystało już ponad 20 tys. osób. - Uczelnia stawia na staże. Bardzo często po ich zrealizowaniu studenci na dłużej wiążą się z firmami - mówi pełnomocnik dziekana ds. praktyk na wydziale chemicznym Wioletta Raróg-Pilecka. Płatne staże, praktyki czy szkolenia za unijne pieniądze realizują również inne polskie uczelnie. - Chcemy stworzyć portal pośrednictwa pracy. Przygotować profile studentów do tego, żeby przedsiębiorcy mogli wybrać najbardziej odpowiadającego im kandydata - tłumaczy prof. Zbigniew Pastuszak z UMCS.

Dużą popularnością cieszą się tak zwane kierunki zamawiane. Dzięki nim młodzi świadomie kształtują swoją biznesową aktywność, ale też nie mają problemu ze znalezieniem satysfakcjonującej pracy. W projekcie uczestniczą firmy, które mają wpływ na zmianę programów nauczania, a o sukcesie kierunków zamawianych świadczy fakt, iż coraz więcej młodych ludzi wybiera uczelnie techniczne. Najnowsze statystyki wskazują, że od 2008 roku zainteresowanie kierunkami ścisłymi wzrosło dwukrotnie.

Po godzinie 17.20 w "Popołudniu z Jedynką" zapraszamy do wysłuchania "Debaty Dnia". Zaproszeni goście będą dyskutować o przedsiębiorczości akademickiej i współpracy uczelni z firmami.

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

to

Zobacz więcej na temat: edukacja NAUKA przedsiębiorca
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Największe zagrożenie dla ludzkości? Nowe technologie

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2013 14:47
Takie wnioski można wyciągnąć ze specjalnego raportu opublikowanego przez Uniwersytet Oksfordzki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UW i UJ na liście najlepszych uczelni na świecie

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 12:23
Kolejny rok z rzędu dwie polskie uczelnie znalazły się na liście pięciuset najlepszych uczelni na świecie. Uniwersytet Warszawski i Jagielloński zostały sklasyfikowane w czwartej setce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uczelnie techniczne wciąż najbardziej popularne wsród studentów

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2013 20:56
Jak podaje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, uczelnie techniczne są najbardziej obleganymi przez studentów. Już drugi rok z rzędu najchętniej wybieranym kierunkiem jest informatyka.
rozwiń zwiń