Stop agresji drogowej. Policja uruchamia specjalną skrzynkę kontaktową

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 11:16
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach czekają na filmy z nagranymi sytuacjami łamania przepisów. I to już nie tylko drogowych, ale wszystkich, które zagrażają naszemu bezpieczeństwu.
Audio
  • Śląska policja uruchamia specjalną skrzynkę kontaktową - materiał Doroty Świerczyńskiej (Sygnały dnia/Jedynka)
Stop agresji drogowej. Policja uruchamia specjalną skrzynkę kontaktową
Foto: policja.gov.pl

30 listopada w centrum Katowic agresywny kierowca zaatakował drugiego. Dzięki nagraniu z kamery zamontowanej w aucie poszkodowanego o zdarzeniu szybko dowiedziała się policja i cała Polska. Internauci szybko odnaleźli kierowcę BMW, który w efekcie sam zgłosił się na policję

- Ta osoba została ukarana mandatem karnym i otrzymała 21 punktów karnych. Będzie także skierowana przeciwko niej sprawa do sądu o naruszenie nietykalności cielesnej - mówi Marek Kąkolewski z Komendy Głównej Policji.

Podobne zdarzenie miało miejsce w lipcu, choć nagranie ujawniono dopiero w październiku. Kamera poszkodowanego zarejestrowała innego agresywnego kierowcę, również na Śląsku.

W odpowiedzi na takie zachowanie śląska policja uruchomiła specjalną skrzynkę e-mailową i prosi o nagrania. – Będziemy gruntownie analizowali te materiały, które do nas trafią, tak by ustalić sprawcę zdarzenia. W stosunku do każdego z nich będą wyciągane surowe konsekwencje - tłumaczy podinsp. Włodzimierz Mogiła z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Adres kontaktowej skrzynki e-mailowej, na które można przesyłać nagrania to stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl.

Materiał Doroty Świerczyńskiej.

pg

Czytaj także

Policja czeka na filmy z przejawami agresji drogowej

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 11:09
Śląska policja uruchomiła specjalny adres poczty elektronicznej, na który można przesyłać filmy z przejawami agresji uczestników ruchu drogowego. Takie osoby muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami - zapowiadają funkcjonariusze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Słodka idiotka" czy "Mad Max". Jakim jesteś kierowcą?

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 15:30
Skaczesz z pasa na pas wygrażając współuczestnikom ruchu, czy raczej jeździsz jak zawalidroga? Agresja na drodze to nie tylko przekleństwa, a cały szereg negatywnych zachowań. Jak radzić sobie z takimi nerwusami - radził w Jedynce psycholog Andrzej Markowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tragiczny wypadek na Mazowszu. Są ofiary

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 07:03
Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne w zderzeniu forda transita z samochodem ciężarowym marki DAF, do którego doszło na drodze krajowej numer 62 niedaleko miejscowości Budziska pomiędzy Łochowem a Wyszkowem na Mazowszu.
rozwiń zwiń