X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Iglaste żniwa w pełni. Złodzieje choinek liczą na łatwy zysk

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 15:21
Najchętniej z lasów wykradane są świerki i jodły dochodzące do dwóch metrów długości. Nadleśniczy Wojciech Cabaj mówił w radiowej Jedynce o akcji "Choinka", której celem jest walka z nielegalną wycinką i sprzedażą drzewek.
Audio
  • Nadleśniczy Wojciech Cabaj o zwalczaniu szkodnictwa leśnego (Sygnały dnia/Jedynka)
Kradzież choinek z lasu jest karalna
Kradzież choinek z lasu jest karalnaFoto: Glow Images/East News

Jak co roku za żywe choinki zapłacimy od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, w zależności od ich gatunku i wielkości. Dla leśnych "szkodników" jest to sposób na łatwy zarobek. Jednak i w tym roku pracownicy służb leśnych zrobią wszystko, aby ograniczyć proceder do minimum.

- W ramach akcji "Choinka" prowadzimy patrole wyspecjalizowanych jednostek w zwalczaniu szkodnictwa leśnego - mówił w radiowej Jedynce nadleśniczy Wojciech Cabaj. Kontrolowane są m. in. punkty sprzedaży choinek. Służby sprawdzają dokumenty potwierdzające źródło pochodzenia drzewek. Nadleśniczy mówił, że patrolowane są też lasy. - Ludzie wycinają drzewka i transportują je do domów na sankach i wózkach - opowiadał.

''

Za sprzedaż nielegalnie wyciętej choinki grożą wysokie kary pieniężne. - Jeśli sprawa trafia do sądu, grzywna możne wynieść od pięciuset do tysiąca złotych - mówił w "Sygnałach dnia" komendant Straży Leśnej Grotniki Jarosław Filipowski. Drobni złodzieje złapani na gorącym uczynku, otrzymają mandat w wysokości kilkuset złotych. Sami też możemy wspomóc ochronę naszych lasów, starając się kupować drzewka bezpośrednio z legalnych plantacji lub bezpośrednio od Lasów Państwowych.

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

(pkur)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rola Świętego Mikołaja to intratna fucha

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2013 07:30
- Nie robię tego tylko dla pieniędzy, to też jest fajna zabawa - mówił w Jedynce Kamil, który od czterech lat wciela się w rolę świętego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święta na świecie: w Hiszpanii brak choinki, w Portugalii dorsz na stole, a w Irlandii...

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 10:00
Portugalczyków, Irlandczyków, Hiszpanów i Niemców łączy gorączka przedświątecznych zakupów. Jednak Boże Narodzenie obchodzą w bardzo różny, często dość osobliwy sposób. Korespondenci radiowej Jedynki sprawdzili w jaki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sposób na udane Święta: mniej "muszę", więcej "chcę"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 07:36
Przymus, depresja, ciężka praca, rozczarowanie, sztuczny uśmiech, albo motywacja "bo tak każe tradycja" - z tym Boże Narodzenie kojarzy się osobom pytanym przez radiową Jedynkę. Co zmienić, by Święta były czymś więcej, niż tylko walką o przetrwanie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wigilia na dworze i w chłopskiej chacie. Tak jadali nasi przodkowie

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 15:24
- Najprostsza zasada chłopska i szlachecka mówi, że potrawy wigilijne to to, co na polu, w lesie, w sadzie, w stawie. Czyli produkty, którymi dysponuje gospodarstwo - mówił w radiowej Jedynce Jan Łoziński, współautor książki "Historia polskiego smaku – kuchnia, stół, obyczaje".
rozwiń zwiń