Kardynał Nycz zachęca do kolędowania. Również z Jedynką

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2013 09:55
Gość "Sygnałów dnia" kardynał Kazimierz Nycz przyznał, że słuchał próby kolędy "Przybieżeli do Betlejem" w wykonaniu dziennikarzy radiowej Jedynki, której premiera odbędzie się wigilijne popołudnie.
Audio
  • Kardynał Kazimierz Nycz o śpiewaniu kolęd (Jedynka/Sygnały dnia)

- Zachęcam każdy dom i każdą rodzinę, żeby sobie taką malutką próbę przed wigilią zrobiły - powiedział w radiowej Jedynce metropolita warszawski.

Kardynał Kazimierz Nycz o cudzie księdza Jerzego Popiełuszki >>>

Jego zdaniem powrót do śpiewania kolęd między Wigilią i Pasterką jest bardzo pięknym zwyczajem. - Tym bardziej, że polskie kolędy nie tylko są sentymentalne, ale też głęboko teologiczne. Warto się uczyć zbawczego wydarzenia, które dokonało się w Betlejem także przez treść kolęd - tłumaczył kardynał Nycz.

''

Święta z Jedynką - spędźmy ten czas razem >>>

Premiera kolędy w wykonaniu dziennikarzy radiowej Jedynki odbędzie się w wigilijne popołudnie . Głosy, które codziennie prezentują Państwu najświeższe informacje, te z którymi rozpoczynają i kończą Państwo dzień, zebrały się w kilkudziesięcioosobowym chórze i wspólnie odśpiewały najradośniejszą spośród wszystkich polskich kolęd "Przybieżeli do Betlejem".

tj

Czytaj także

Święta z radiową Jedynką. Spędźmy ten czas razem

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2013 13:00
Świąteczna oferta Programu Pierwszego Polskiego Radia to nie tylko - tradycyjnie - najlepsza muzyka, ale także spotkania z muzykami i aktorami, podróże w czasie i przestrzeni, a także dźwiękowe rarytasy dla miłośników sportu, czterech kółek i reportażu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedynka na słodko. Zasmakuj naszych świątecznych wypieków

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2014 17:00
Ciasto pomarańczowe, pierniczki, a może sernik czekoladowy? To tylko niektóre ze świątecznych słodkości, które przygotowali dziennikarze radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłuchaj kolędy w wykonaniu zespołu Jedynki [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2013 23:00
By dodać Państwu odwagi, zainspirować i udowodnić, że "śpiewać każdy może..." - postanowiliśmy użyć naszych radiowych gardeł i sprawdzić nasze umiejętności wokalne. Zapraszamy do słuchania i oglądania!
rozwiń zwiń