X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Piechociński: wezwanie prezesa Kaczyńskiego do wojny przyjmuję z bólem

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2014 08:14
- Nie damy sobie narzucić tej narracji. Jarosław Kaczyński ciągle chce z kimś walczyć. To jest dramatyczne - mówił w Jedynce wicepremier i minister gospodarki.
Audio
  • Janusz Piechociński o wydobyciu gazu łupkowego, nowym zakładzie motoryzacyjnym i konflikcie z Jarosławem Kaczyńskim (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Raport NIK ws. prac nad ustawą o gazie łupkowym - materiał Tomasza Majki (Sygnały dnia/Jedynka)
Janusz Piechociński
Janusz PiechocińskiFoto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

Konflikt obu polityków rozpoczął się od wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który oskarżył PSL, że partia ta zdradziła interesy polskiej wsi. W odpowiedzi Janusz Piechociński nazwał prezesa PiS "chuliganem polskiej polityki".

- Za chwilę Jarosław Kaczyński, po kilku latach nieobecności, pojedzie do Wierzchosławic, miejsca dla ruchu ludowego świętego, i będzie wydawał z siebie wojenne pienia. Słowo "premier" i stanie na czele licznej parlamentarnej formacji do czegoś zobowiązuje. Odpowiadam Jarosławowi Kaczyńskiego, który swego czasu formował pogląd, że trzeba zlikwidować wspólną politykę rolą, a w to miejsce wprowadzić zawodową armię europejską, że to jest droga donikąd. Kto tylko nienawidzi, ten już przegrał - powtórzył w "Sygnałach dnia" Janusz Piechociński .

Minister gospodarki zapowiedział przyspieszenie w pracach nad ustawą o wydobyciu gazu łupkowego. - W przyszłym tygodniu będzie już domknięty całościowy projekt intensyfikujący wydobycie łupków w Polsce. Jesteśmy w stanie uchwalić go w Sejmie w dwa miesiące. Jestem przekonany, że wokół tych spraw znajdziemy konsensus ponad podziałami partyjnymi - tłumaczył Janusz Piechociński.

W grudniu 2013 roku ogłoszone miały być szczegóły dotyczące budowy w Polsce dużego zakładu motoryzacyjnego. Wicepremier zapewniał, że prowadzone są już ostatnie rozmowy w tej sprawie. - Kontrakt nie jest zagrożony. Jeden z moich wiceministrów w jednej z europejskich stolic finiszuje właśnie negocjacje z inwestorem - mówił Janusz Piechociński.

Szef PSL mówił  także w audycji o najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski.

pg

>>>Zapis całej rozmowy

Komentarze1
aby dodać komentarz
Oberek2014-01-14 16:38 Zgłoś
Janusz Piechociński nazwał prezesa PiS "chuliganem polskiej polityki". - Ale to Kaczyński narzuca wojenną narrację. Już wiecie dzieci, jak się obraca kota ogonem?

Czytaj także

Kaczyński do szefa PSL: zdradziliście polską wieś

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2014 19:20
"Apel PSL do PiS o zaniechanie współpracy z brytyjskimi konserwatystami w Parlamencie Europejskim jest chybiony” - podkreśla Jarosław Kaczyński w liście do prezesa PSL Janusza Piechocińskiego, do którego dotarła PAP. Szef PiS zarzuca w nim ludowcom zdradę interesów polskiej wsi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kaczyński chuliganem polskiej polityki". Piechociński ostro do PiS

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2014 17:52
Lider PSL odpowiedział na list prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński zarzucił ludowcom zdradę interesów polskiej wsi. PSL nie da sobie narzucić takiej narracji - mówił Piechociński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miażdżący dla rządu raport NIK ws. gazu łupkowego

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 18:00
- Wnioski z raportu NIK-u nie nastrajają optymistycznie - mówi gość radiowej Jedynki Tomasz Chmal, ekspert od spraw energetyki . Ale - dodaje - w związku ze zmianą ministra środowiska i głównego geologa kraju, jest szansa na "nowe otwarcie".
rozwiń zwiń