X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polana Jakuszycka to fajne miejsce do biegania

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2014 09:27
W gmach Sejmu w południe zostanie otwarta wystawa Góry Izerskie - Polana Jakuszycka. Trudno to sobie wyobrazić, ale jeszcze 30 lat temu były tam jedynie łyse połacie gór. - Nie było drzew, nie było zwierząt, a i ludzi było niewielu - mówią goście Jedynki.
Audio
  • Julian Gozdowski i Wiesław Krzewina o urokach Polany Jakuszyckiej i Gór Izerskich (Sygnały dnia/Jedynka)
37. Bieg Piastów 2013
37. Bieg Piastów 2013Foto: Polskie Radio

Wystawa została przygotowana przez Karkonosko-Izerski Zespół Parlamentarny, Nadleśnictwo Świeradów i lokalne samorządy. - Chcemy pokazać, że to jest fajne miejsce, gdzie i człowiek, i zwierzęta mogą biegać po górach - mówi Wiesław Krzewina, nadleśniczy Nadleśnictwa Świeradów. Zapewnia, że jedni drugim nie przeszkadzają. W wyniku klęski ekologicznej Góry Izerskie 30 lat temu były zupełnie łyse. Nie było drzew, nie było zwierząt, a i ludzi było niewielu. Dzisiaj Góry Izerskie wyglądają zupełnie inaczej - opowiada w radiowej Jedynce nadleśniczy.
Julian Gozdowski - prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów informuje, że obecnie na Polanie Jakuszyckiej jest 10 cm ubitego śniegu, 20 km tras, a na nich biegają zawodnicy. Pierwsi biegacze pojawiają się już po godz. 7. Wielu z nich wybiera trasę Radiowej Jedynki. - Trasa Radiowej Jedynki jest najlepszą trasą, najłatwiejszą do rozpoczynania przygody z nartami biegowymi i najbardziej szczęśliwą, jeśli chodzi o śnieg - mówi Gozdowski w "Sygnałach dnia" . Wszystkie trasy są położone na terenie leśnictwa Szklarska Poręba. Oprócz biegaczy jest również bardzo dużo piechurów. Korzystają ze specjalnego mikroklimatu. - Tam jest zjawiskowe powietrze - zachwala.

Prezes zapewnia, że przygotowania do tegorocznego Biegu Piastów idą pełną parą. Jest przy tym dużo pracy, bo spodziewanych jest pięć tysięcy zawodników, wśród nich ponad tysiąc osób z zagranicy. - Każdy człowiek ma inne problemy, trzeba rozmawiać z każdym w jego języku, dostosować się do niego - wyjaśnia Julian Gozdowski.
Imprezy związane z tegorocznym 38. Biegiem Piastów rozpoczynają się 22 lutego. 1 marca zawodnicy wyruszą na trasę biegu na 50 kilometrów. Radiowa Jedynka jak co roku będzie relacjonowała zmagania na Polanie Jakuszyckiej.
Rozmawiali Krzysztof Grzesiowski i Mariusz Syta.

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

(ag, pg)

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bieg Piastów. Wielkie święto narciarstwa!

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2013 08:01
- Na Polanie Jakuszyckiej pojawią się zawodnicy z 32 krajów - mówił w Jedynce Julian Gozdowski, prezes stowarzyszenia "Bieg Piastów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad 6 tys. zawodników w Jakuszycach

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2013 12:58
Bieg Piastów zbliża się do mety. W sobotnim - najważniejszym biegu na 50 km stylem klasycznym - wzięło udział ponad 1600 zawodników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na Polanie Jakuszyckiej ukradli... śnieg

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2014 15:11
Co prawda nieśmiało, ale zima do nas zagląda, choć na razie jest tylko w centralnej i północno-wschodniej części kraju. Na południu Polski wiosna. Spędza to sen z powiek organizatorom zawodów Pucharu Świata w narciarstwie biegowym, które w w sobotę i niedzielę odbędą się na Polanie Jakuszyckiej.
rozwiń zwiń