Janusz Palikot: złoto Stocha pokazuje, że Polakom potrzeba sukcesów

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 08:43
Janusz Palikot zwraca w radiowej Jedynce uwagę, że radość po zdobyciu przez Kamila Stocha złotego medalu w skokach pokazuje, jak bardzo Polacy potrzebują takich zwycięstw. Bo jako społeczeństwo mamy deficyt radości.
Audio
  • Janusz Palikot o zwycięstwie Kamila Stocha: Polakom cholernie potrzeba sukcesów (Sygnały dnia/Jedynka)
Janusz Palikot krytykuje Bronisława Komorowskiego: ograniczył się do zgolenia wąsów i przypinania medali
Janusz Palikot krytykuje Bronisława Komorowskiego: ograniczył się do zgolenia wąsów i przypinania medaliFoto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

- Taki optymizm, zadowolenie, przeżywanie sukcesu, to jest coś, czego w Polsce cholernie brakuje - mówi Janusz Palikot, lider Twojego Ruchu w radiowej Jedynce. Zwraca uwagę, że mamy deficyt wspólnego cieszenia się, akceptowania, radości jako społeczeństwo. Zdaniem Palikota, skoki narciarskie to dziedzina, która pokazuje też, ile może zrobić jeden człowiek, czyli w tym przypadku Adam Małysz, który odnosił sukcesy przez wiele lat. Dzięki niemu pojawiło się w skokach wielu nowych ludzi i powstała drużyna kilku skoczków, czego nigdy nie mieliśmy wcześniej. Powstało też wiele obiektów sportowych. - Rola pojedynczego człowieka jest czasami większa niż myślimy - podsumował polityk.
Janusz Palikot liczy na to, że do europarlamentu wejdą przynajmniej trzy kobiety z list koalicji Twój Ruch Europa Plus. To panie otwierające listy w Bydgoszczy, Łodzi i Lublinie. A ponieważ w Lublinie poparcie dla jego ugrupowania wynosi 15 procent, to Palikot liczy, że do europarlamentu wejdzie także kandydatka z drugiego miejsca. Lider Twojego Ruchu zapewnia, że większość kandydatów przyszła do koalicji z - jak to określił - drogą społeczną, czyli zależy im na rozwiązaniu jakiegoś problemu. Swoje Listy Twój Ruch zaprezentuje 2 marca. Koalicja idzie do wyborów pod hasłem "Więcej Europy".
Janusz Palikot zwraca uwagę, że Polacy zarabiają najmniej w Europie i wskazuje, co trzeba zrobić, aby zarabiali więcej. - Zarabiamy słabo, bo mamy przemysł oparty o średnie lub niskie technologie - wyjaśnia. Dlatego - jego zdaniem - Polacy będą musieli dokonać takiej koncentracji środków europejskich, by choć w kilku dziedzinach zbudować przemysł wysokich technologii.
Rozmówca radiowej Jedynki zapowiedział, że jego ugrupowanie nie wycofa wniosku o powołanie komisji śledczej ds. likwidacji WSI. Dodał, że nie rozumie deklaracji Donalda Tuska o braku poparcia dla powstania tej komisji. - Nie rozumiem, dlaczego premier Tusk chce bronić IV RP i Macierewicza - mówi Palikot.
Lider Twojego Ruchu uważa też, że kastracja chemiczna byłaby dobrym rozwiązaniem dla Mariusza Trynkiewicza. We wtorek 11 lutego morderca czwórki dzieci ma wyjść na wolność po 25 latach. Według "Gazety Wyborczej", Mariusz Trynkiewicz zgodził się na kastrację chemiczną i poddanie się terapiom zaleconym przez sąd i specjalistów. Janusz Palikot mówił w radiowej Jedynce, że poddanie się chemicznej kastracji przez Trynkiewicza byłoby pierwszym przypadkiem skorzystania z przepisów ustawy z tym związanej i wykorzystania specjalnego ośrodka zbudowanego za ponad 50 mln złotych.
Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski.

(ag)

>>>Zapis całej rozmowy

Komentarze3
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
noizes2014-02-10 15:41 Zgłoś
Do "Oberek" Jak nie ma się czego merytorycznego uczepić, to czepiamy się języka? Gdyby przestudiować niektóre teksty wielkich postaci kultury, to również znajdzie się "knajpiane" zwroty: np. Jezus w ewangelii używa zwrotu, który właściwym ekwiwalentem w naszym języku polskim byłby... "sracz".
Oberek2014-02-10 11:40 Zgłoś
"coś, czego w Polsce cholernie brakuje - mówi Janusz Palikot". - Takim językiem mówią dziś elity, zatem to, co mówią, czy może mieć jeszcze znaczenie? Czy temu panu zależy na dobru wspólnym, skoro nie szanuje tych do których mówi? Taki knajacki język i knajpiane standardy przekonają tylko młodych i niewyrobionych, albo starych cyników, którzy dawno stracili wiarę w wyższe wartości i bez sztacha marychy, albo porcji amfy nie dostrzegają w życiu już żadnego uroku
Piwosz2014-02-10 11:09 Zgłoś
A ile jest w naszym Narodzie takich "Janków Muzykantów" jak Kamil...? Jest chyba, delikatnie mówiąc, nieporozumieniem łączyć politykę (trzy w jednym), (neo)liberalną z lewicową i demokratyczną. Czy liberał będzie się troszczyć np. o Edukację (równowaga między głową, sercem i ręką), zmniejszenie emigracji zarobkowej, ułatwienie wypowiedzi Narodu w referendach?

Czytaj także

Komisja ws. WSI? "Palikot walczy o życie"

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2014 09:56
- Janusz Palikot wraca do sprawdzonej metody przed wyborami - tak goście "Sygnałów dnia" komentują apel lidera Twojego Ruchu o powołanie komisji śledczej ws. Antoniego Macierewicza. - Palikot chce zwrócić na siebie uwagę atakując silniejszych od siebie - dodają.
rozwiń zwiń

Czytaj także

SLD i Twój Ruch mają "suwak" na listach do PE

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2014 18:04
Obydwie partie zastosowały parytet, czyli na swoich listach kandydatów do Parlamentu Europejskiego umieściły 50% kobiet i tyle samo mężczyzn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twój Ruch idzie do europarlamentu - szczegóły kampanii

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2014 16:35
Gościem poniedziałkowych "Sygnałów dnia" o godz. 7.15 będzie szef Twojego Ruchu Janusz Palikot.
rozwiń zwiń