X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kozłowska-Rajewicz: konwencja o zwalczaniu przemocy wobec kobiet jest konstytucyjna

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 08:17
- Wątpliwości w tej sprawie nie mają zapytani przez nas prawnicy - powiedziała w "Sygnałach dnia" pełnomocnik rządu ds. równego traktowania.
Audio
  • Agnieszka Kozłowska-Rajewicz o konwencji dotyczącej zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet (Sygnały dnia/Jedynka)
Agnieszka Kozłowska-Rajewicz
Agnieszka Kozłowska-RajewiczFoto: W. Kusiński/PR

Zastrzeżenia co do konstytucyjności konwencji zgłosiła organizacja "Ordo Iuris". - Ona kwestionuje działania antyprzemocowe i równościowe - tłumaczyła w radiowej Jedynce Agnieszka Kozłowska-Rajewicz. Jej zdaniem, jest to organizacja o bardzo skrajnych poglądach.

Kozłowska-Rajewicz wyjaśniła, że ws. konstytucyjności konwencji istnieją dwie opinie prawne, z Biura Analiz Sejmowych oraz Instytutu Praw Człowieka PAN. - Obie są pozytywne - powiedziała w rozmowie z Krzysztofem Grzesiowskim.

>>>Zapis całej rozmowy

Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania przypomniała, że "Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej" został podpisana przez Polskę pod koniec 2012 roku. - Przez cały rok przygotowywaliśmy materiały, czyli wniosek uzasadniający decyzję o ratyfikacji. Pod koniec zeszłego roku został on przesłany na radę ministrów. W tej chwili kończymy prace przygotowujące do legislacji - powiedziała.

Chodzi o opisanie w których ustawach, jakiego rodzaju zmiany należy podjąć, kto je wprowadzi oraz ile będzie to kosztowało. - Zbliżamy się do końca tej pracy. W grudniu zeszłego premier wyznaczył końcówkę lutego jako datę powrotu do tego tematu na radzie ministrów - zapewniła Kozłowska-Rajewicz.

Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania mówiła też w "Sygnałach dnia" o konferencji "Stop seksualizacji dzieci i młodzieży", która odbyła się w środę w Kancelarii Premiera.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy .

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

tj/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Biskupi i pełnomocnik rządu porozmawiają o gender? "Potrzebna dobra wola obu stron"

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2014 16:40
Agnieszka Kozłowska-Rajewicz wysłała do Episkopatu Polski list, w którym wyjaśniała czym jest gender i jakie zajmuje miejsce w polskim i europejskim prawie. Pełnomocniczka rządu do spraw równouprawnienia powiedziała w radiowej Jedynce, że liczy na spotkanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kozłowska-Rajewicz: nie można przemocy wobec kobiet usprawiedliwiać obyczajem

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2014 16:39
Według pełnomocniczki rządu ds. równego traktowania, doszukiwanie się w konwencji o przemocy wobec kobiet ataków na rodzinę i Kościół to nadinterpretacja.
rozwiń zwiń