Sawicki ponownie w rządzie. Błaszczak: to ponury żart

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 07:20
- Odszedł w atmosferze skandalu związanego z ujawnieniem taśm pokazujących kumoterstwo i nepotyzm w Elewarrze - tak decyzję o powrocie Marka Sawickiego na fotel ministra rolnictwa komentuje Mariusz Błaszczak, szef klubu parlamentarnego PiS.
Audio
  • Mariusz Błaszczak, szef klubu parlamentarnego PiS: rząd odpowiada za zamieszanie w Ministerstwie Rolnictwa (Sygnały dnia/Jedynka)
Mariusz Błaszczak
Mariusz BłaszczakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Według polityka PiS zamieszanie związane z odwołaniem ministra rolnictwa sprowadza się do nieudolności rządzących.

- Premier pokazał, że jest arcynieudolny. Zresztą minister Kalemba mówił, że w sprawie afrykańskiego pomoru świń nie otrzymał wsparcia ze strony rządu. Cały rząd, a nie tylko Kalemba jest odpowiedzialny, za to że rolnicy stoją na skraju bankructwa - podkreślił gość "Sygnałów dnia" .
Dymisja Stanisława Kalemby to jeden ze skutków sytuacji kryzysowej na rynku trzody chlewnej. Gdy w lutym wykryto wirusa afrykańskiego pomoru świń u dwóch padłych dzików na wschodzie kraju, służby weterynaryjne wyznaczyły strefę buforową, obejmującą kilka powiatów w województwach podlaskim, lubelskim i mazowieckim. W strefie tej obowiązują ograniczenia dotyczące hodowli świń, a pochodzące z niej mięso musi być specjalnie oznaczone. Rolnicy mieszkający na terenie strefy od kilku tygodni nie mogą sprzedać tuczników, co powoduje ogromne straty. Część poszkodowanych zaczęła blokować drogi. Zdaniem rolników, strefa buforowa jest zbyt duża.

Koalicja interesu w PE
- Kandydatura Michała Kamińskiego do Parlamentu Europejskiego z list Platformy Obywatelskiej to silny wstrząs dla wyborców tej partii - uważa szef klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak. - Popatrzmy na nazwiska kandydatów PO: od byłych polityków SLD poprzez liberałów do Michała Kamińskiego. Co tych ludzi łączy? Ja nie widzę żadnych związków pomiędzy ich poglądami. To koalicja interesu polegająca na tym, żeby za wszelką cenę przedłużyć mandaty do PE - powiedział.
Według polityka PiS Michał Kamiński będzie wykorzystywany jako oręż w ręku Donalda Tuska. - Kamiński po odejściu z PiS zasłynął krytykowaniem swojej poprzedniej partii. PO nie ma nic do powiedzenia Polakom, będzie tylko wzniecać konflikt wewnętrzny atakując PiS - powiedział.
Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

>>>Zapis całej rozmowy

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!
to

Czytaj także

Minister rolnictwa podał się do dymisji. "Kalemba uderzył głową o beton"

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 15:57
Afrykański pomór świń przerósł ministra rolnictwa. Stanisław Kalemba odchodzi z resortu. Tymczasem, wielu polityków nie kryje zadowolenia. Także koledzy partyjni i koalicyjni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niespodzianka na listach PO. Michał Kamiński jedynką w Lublinie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 23:09
Jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego. Były rzecznik prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To on wspólnie z Adamem Bielanem odpowiadał za zwycięskie kampanie wyborcze Prawa i Sprawiedliwości. Dziś ogłoszono, że Michał Kamiński będzie walczyć o mandat eurodeputowanego z list Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy minister rolnictwa. Sawicki chce wrócić do rządu

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 06:36
Dziś mamy dowiedzieć się, kto zostanie nowym ministrem rolnictwa. W czwartek do dymisji podał się Stanisław Kalemba.
rozwiń zwiń