X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kosiniak-Kamysz: rodzice dzieci niepełnosprawnych odrzucili propozycję podniesienia świadczeń

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2014 09:41
- Przedstawiliśmy propozycję ustawy, zgodnie z którą w przyszłym roku świadczenie wyniesie ok. 900-920 zł, a do wysokości minimalnego wynagrodzenia dojdziemy w ciągu 4-5 lat. Na spotkaniach w Ministerstwie Pracy rodzice zakwestionowali jednak to rozwiązanie - mówił w radiowej Jedynce Władysław Kosiniak-Kamysz.
Audio
  • Władysław Kosiniak-Kamysz o proteście rodziców dzieci niepełnosprawnych (Sygnały dnia/Jedynka)
Władysław Kosiniak-Kamysz
Władysław Kosiniak-KamyszFoto: W. Kusiński/PR

W środę protest w Sejmie rozpoczęli rodzice niepełnosprawnych dzieci. Domagają się podniesienia zasiłków. Jak mówią, za proponowane im przez państwo pieniądze, nikt nie byłby w stanie przeżyć. Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz przypomniał w "Sygnałach dnia", że obecnie mogą oni starać się o świadczenie pielęgnacyjne, które w swojej podstawie wynosi, na rękę, 620 zł. Od tej sumy odprowadzane są składki w wysokości około 260 zł. Do końca 2014 z rządowego programu rodzice dzieci niepełnosprawnych otrzymywać będą jeszcze dodatkowe 200 zł.

- Po podliczeniu brutto wychodzi 1050 zł. To niewielkie zabezpieczenie, ale w 2009 roku to było 420 zł. Jeszcze wcześniej był próg dochodowy, który uprawniał do świadczeń. Teraz o to świadczenie może starać się każdy, kto rezygnuje z pracy albo nie podejmuje zatrudnienia z powodu opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem - tłumaczył szef resortu pracy i polityki społecznej.

We wspomnianym projekcie ustawy resort Kosiniaka-Kamysza proponował jeszcze wprowadzenie skali niesamodzielności. - Chcieliśmy, by świadczenie pielęgnacyjne było przyznawane każdemu. Jednak w zależności od intensywności tej opieki, która byłaby sprawdzana poprzez wywiad środowiskowy, byłyby widełki - od kwoty ok. 520 zł do wysokości minimalnego wynagrodzenia - informował gość radiowej Jedynki.

Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że przy konsultowaniu nowych projektów ustawy, całościowo regulującej wsparcie rodziców opiekujących się niepełnosprawnymi dziećmi, ważny będzie również aspekt konstytucyjny. - W poprzednim projekcie rozdzieliliśmy rodziców dzieci niepełnosprawnych od opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych. Trybunał Konstytucyjny to zakwestionował - podkreślał minister.

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski.

>>>Zapis całej rozmowy

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

pg/ag

Komentarze1
aby dodać komentarz
123Okj2014-03-20 12:08 Zgłoś
Szanowni rodzice niepełnosprawnych dzieci oraz wszyscy emeryci a przede wszystkim kobiet rocznik 1953 odwdzięczymy się Panu Kosiniakowi przy najbliższych wyborach do euro.

Czytaj także

Matki I kwartału apelują o większe uelastycznienie czasu pracy

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 16:25
Urlop na godziny oraz ograniczenie trudności przy tworzeniu tzw. dzielonych stanowisk pracy - to niektóre z postulatów ruchu Matki I Kwartału, które przedstawiono na konferencji "Rodzice na rynku pracy - różne wyzwania, wspólne perspektywy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy nasze państwo należycie opiekuje się niepełnosprawnymi?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 16:46
W audycji "Za,a nawet przeciw" zajmiemy się problemem niepełnosprawności i niepełnosprawnych. Gościem Kuby Strzyczkowskiego będzie m.in. Anna Kalbarczyk, matka niepełnosprawnego dziecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodzice niepełnosprawnych dzieci rozpoczęli protest okupacyjny w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2014 19:18
Zapowiadają, że są gotowi zostać w gmachu nawet cztery dni. Jak tłumaczą, powodem protestu jest brak realizacji obietnic rządu.
rozwiń zwiń