Bogdan Zdrojewski o starcie w eurowyborach: czuję dyskomfort

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2014 07:27
Gość "Sygnałów dnia", minister kultury Bogdan Zdrojewski tłumaczył, że jego kandydowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego to efekt nagłej sytuacji związanej z rezygnacją Jacka Protasiewicza.
Audio
  • Bogdan Zdrojewski o starcie w eurowyborach i abonamencie rtv (Sygnały dnia/Jedynka)
Bogdan Zdrojewski
Bogdan ZdrojewskiFoto: Jacek Konceki/ Polskie Radio

- To, co zdarzyło się Jackowi Protasiewiczowi wyeliminowało możliwość jego startu w wyborach. Jego miejsce zostało zwolnione w dość nagłym trybie - powiedział Zdrojewski przyznając, że padło na niego. (Liderem dolnośląskiej listy PO w wyborach do Parlamentu Europejskigo miał być Jacek Protasiewicz. Incydent z jego udziałem na lotnisku we Frankfurcie nad Menem zweryfikował te plany).

Minister kultury tłumaczył, że jego kandydatura nie oznacza automatycznie mandatu dla Platformy Obywatelskiej. - To zależy od wyborców. Przestrzegam wszystkich, nawet tych, którzy otrzymywali do tej pory dobre wyniki, by nie kusiło ich pójście w arogancję i pychę - powiedział w radiowej Jedynce. Jego zdaniem potrzebna jest skromność. - Trzeba pamiętać, że łaska pańska na pstrym koniu jeździ. Wyborców trzeba szanować i to w długiej perspektywie czasowej - podkreślił.

>>>Zapis całej rozmowy

Zdrojewski uważa, że prawdziwa kampania wyborcza odbywa się na następny dzień po wyborach i trwa 4 lata. - Wszyscy, którzy o tym pamiętają, dają sobie radę. Ci, którzy zapominają, niestety przepadają - powiedział Zdrojewski.

Minister Zdrojewski przyznał, że przed ewentualnym wyjazdem do Brukseli nie uda mu się doprowadzić do końca sprawy abonamentu radiowo-telewizyjnego. Jak tłumaczył, ustawa medialna nie zostanie przegłosowana bez zgody politycznej. - Wydaje mi się, że mojemu ewentualnemu następcy zostawię dokładne wyliczenia i analizy prawne oraz warianty możliwości poboru opłat audiowizualnych. Od woli politycznej zależy, co z tym zrobi Sejm - podsumował Zdrojewski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

tj

Czytaj także

Zdrojewski: opłata audiowizualna zamiast abonamentu

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2013 15:15
Prace nad założeniami do ustawy medialnej zostały w ministerstwie kultury zakończone, przedłożymy je do konsultacji nie później niż w połowie lipca - zapowiedział minister kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protasiewicz rezygnuje ze startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2014 20:39
Europoseł PO i wiceszef Parlamentu Europejskiego Jacek Protasiewicz rezygnuje ze startu w wyborach 25 maja. Jak dowiedziało się Radio Wrocław, o decyzji przesądziły wyniki badania opinii publicznej, które po incydencie na lotnisku we Frankfurcie zamówiła Platforma Obywatelska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Grupiński: Arłukowicz ma inne cele niż Parlament Europejski

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 08:23
Spekulacjami medialnymi nazwał gość "Sygnałów dnia" informacje jakoby minister zdrowia Bartosz Arłukowicz miał być kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Danuta Huebner zastąpi Jacka Protasiewicza jako szefowa klubu w Europarlamencie

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 21:59
Wyboru dokonali na zamkniętym spotkaniu europosłowie Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamiński kandyduje z list PO. Zwiefka: od dawna chwalił rząd i premiera

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 17:40
Tadeusz Zwiefka, szef sztabu wyborczego Platformy w wyborach do Parlamentu Europejskiego uważa, że doświadczenie Michała Kamińskiego w Europarlamencie bardzo przyda się w PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europoseł PO nie znalazł się na liście wyborczej. "Odwołam się do premiera"

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2014 20:43
Piotr Borys uważa, że został ukarany za to, że chciał wyjaśnić sprawę kupowania głosów przed wyborami przewodniczącego dolnośląskiej PO.
rozwiń zwiń