Półmaraton Warszawski: wciąż można jeszcze zdecydować się na bieg

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2014 12:45
- Półmaraton w Warszawie stał się jednym z największych biegów w Europie - mówił w przeddzień imprezy w radiowej Jedynce Marek Tronina, dyrektor Maratonu Warszawskiego.
Audio
  • Marek Tronina o 9. Półmaratonie Warszawskim (Sygnały dnia/Jedynka)
Wyśmienita pogoda to sprzymierzeniec biegaczy
Wyśmienita pogoda to sprzymierzeniec biegaczyFoto: Glow Images/East News

Półmaraton, który już po raz dziewiąty zostanie zorganizowany w Warszawie, znajduje się w pierwszej dziesiątce najważniejszych imprez biegowych w Europie. W tym roku, w niedzielę 30 marca na starcie stanie ponad 13 tysięcy zawodników.
- I wciąż można jeszcze się zapisać - zachęca Marek Tronina. - Nie można z przyczyn technicznych dokonać tego za pomocą strony internetowej, ale w biurze zawodów na Stadionie Narodowym w sobotę do godziny 20.00 wciąż jeszcze czekamy na chętnych - dodaje.


Trasa 9. PZU Półmaratonu Warszawskiego, która rozpocznie się na Moście Poniatowskiego, została poprowadzona: Alejami Jerozolimskimi, ul. Marszałkowską, Królewską, ul. Bonifraterską, ul. Konwiktorską i ul. Wenedów. Stamtąd zawodnicy dotrą do Wybrzeża Gdańskiego i prostym odcinkiem, przez tunel Wisłostrady do ul. Wioślarskiej, ul. Solec i ul. Czerniakowskiej, a następnie pod górę do Łazienek Królewskich. Następnie, przez Aleje Ujazdowskie i Plac Trzech Krzyży z powrotem przez Most Poniatowskiego na błonia Stadionu Narodowego, gdzie zlokalizowana będzie meta zawodów.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą przeprowadził Krzysztof Rzyman.

(ah, pg)

Zobacz więcej na temat: maratony SPORT Warszawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warszawa: w niedzielę sporo utrudnień w poruszaniu się po mieście

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2014 08:00
Część ulic zostanie wyłączona z ruchu, autobusy i tramwaje będę kursować objazdami. Utrudnienia będą spowodowane IX Półmaratonem Warszawskim (bieg rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do godz. 14) oraz Marszami Świętości Życia.
rozwiń zwiń