X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowe zasady prowadzenia zbiórek publicznych. Będzie łatwiej

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2014 09:22
Stare podchodziły jeszcze z 1933 roku. - Nie były dostosowane do współczesnych czasów i technologii - tłumaczyła w radiowej Jedynce Monika Chrzczonowicz, ekspertka Stowarzyszenia Klon/Jawor i portalu ngo.pl.
Audio
  • Monika Chrzczonowicz o nowych zasadach przeprowadzania zbiórek publicznych (Sygnały dnia/Jedynka)
Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o zbiórkach publicznych
Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o zbiórkach publicznychFoto: PAP/Jacek Turczyk

W poniedziałek prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę, która reguluje zasady prowadzenia zbiórek publicznych.

Od lipca będą one rejestrowane na ogólnopolskim portalu. Nie ważne, czy będą dotyczyły lokalnej społeczności, czy całego kraju. Wszystkie trafią do internetu. Ułatwi to np. sprawdzenie kto, ile i na co wydał zebrane pieniądze. - Te informacje będą teraz w jednym miejscu, na jednym portalu zbiorki.gov.pl . To bardzo ułatwi życie - zapewniła Monika Chrzczonowicz w "Sygnałach dnia". Jednak osoby i organizacje, które będą ją prowadziły, będą musiały dysponować elektronicznym podpisem lub zarejestrować się na e-pułapie i mieć tzw. zaufany profil.

Zgodnie z nowym przepisami, nie trzeba już będzie występować o pozwolenie na  przeprowadzenie zbiórki. Wystarczy, że się ją zgłosi np. do wójta, jeśli zbiórka będzie organizowana na terenie gminy.

Zbiórki nadal będą mogły prowadzić organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, fundacje, organizacje kościelne i komitety. - Nowością jest to, że do powołania takiego komitetu wystarczą trzy osoby - dodała ekspertka w rozmowie z Krzysztofem Grzesiowskim.

Z tych przepisów ustawa wyłącza zbiorki przeprowadzane wśród młodzieży szkolnej oraz na cele religie związane bezpośrednio z kościołem np. na potrzeby misji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy .

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

tj/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Powstał komitet odbudowy tęczy na pl. Zbawiciela w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2013 20:02
Celem zbiórki publicznej, zainicjowanej przez Komitet Obywatelski na rzecz "Tęczy", jest odbudowa instalacji artystycznej spalonej podczas Marszu Niepodległości 11 listopada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na ratunek" 22 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 10:00
Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Odbywa się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia każdego roku. Tegoroczna, pod hasłem „Na ratunek” będzie przeznaczona na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.
rozwiń zwiń