X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jedynka na Horn: odwiedzamy miasto głodu

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2014 10:31
Wyprawa Jedynka na Horn prawie na finiszu. Załoga jachtu "Selma Expeditions" lada chwila ujrzy światła chilijskiego miasta Punta Arenas. Ale zanim dopłynie do brzegu podejmie jeszcze jedno wyzwanie.
Audio
  • Jacht "Selma Expeditions" przepływa Cieśninę Magellana (Sygnały dnia/Jedynka)

Jest nim przepłynięcie Cieśniny Magellana. Słynny żeglarz forsował ją przez trzy miesiące zanim wypłynął na Pacyfik, który powitał go wielką ciszą. Stąd wzięła się nazwa oceanu.
Nawet na tym końcu świata są ludzie. Puerto del Hambre - miasto głodu. Hiszpanie w XVI. wieku wysłali ekspedycję, która miała opanować brzegi cieśniny, aby uniemożliwić żeglugę statkom pirackim. Z 4 tysięcy żołnierzy po trzech latach zostało przy życiu… niespełna 30. Reszta zmarła z głodu.

/ W Puerto del Hambre stoi kilka przyczep kempingowych. Mieszkają w nich rybacy, którzy łowią jeżowce. To podobno przysmak, który można jeść na surowo. Nasz reporter spróbował. Jego zdaniem jeżowiec smakuje jak słona galaretka.

Dziennik

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jedynka na Horn. Jeśli kraby, to tylko z Puerto Toro

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2014 12:14
"Selma Expeditions" i Radiowa Jedynka, zmagając się ze zmienną pogodą, wiatrami i prądami dwóch oceanów, zaglądają w najciekawsze miejsca na krańcu świata. Zmierzając na północ załoga zawitała do Puerto Toro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

500 jajek i suplementy diety - czyli wyprawa od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2014 07:57
Żeglarstwo, prócz pokładów pasji, wymaga także sporego wysiłku fizycznego. Skąd brać tę siłę? Na jachcie "Selma Expedition" wiedzą, jak zadbać o załogę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziennik pokładowy - dzień 13: nocna żegluga

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2014 15:19
Czas na jachcie liczy się zupełnie inaczej. Odmierza się go wachtami i kolejnymi obowiązkami.
rozwiń zwiń