X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grzegorz Kołodko: ostatnie 25 lat to na pewno sukces, choć względny

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2014 09:29
- W swoim wykładzie będę podkreślał, co można i należałoby zrobić inaczej. Najważniejsze dla mnie jest, by w wyniku dyskusji, która toczy się w Polsce, wyciągać wnioski z błędów, które również popełniliśmy - mówił w Jedynce Grzegorz Kołodko przed czwartkową konferencją "Ćwierćwiecze transformacji i co dalej?".
Audio
  • Grzegorz Kołodko przed konferencją naukową "Ćwierćwiecze transformacji i co dalej?" (Sygnały dnia/Jedynka)
Prof. Grzegorz Kołodko  był wicepremierem i ministrem finansów w latach 19941997 i 20022003
Prof. Grzegorz Kołodko był wicepremierem i ministrem finansów w latach 1994–1997 i 2002–2003Foto: Jacek Konecki/PR

Konferencję naukową w warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego rozpocznie wykład Grzegorza Kołodki "Ćwierćwiecze transformacji – sukces czy porażka?". Jak sam podkreślał w "Sygnałach dnia", za największe "niedokonanie" ostatnich 25 lat uważa on projekt społecznej gospodarki rynkowej.

- W 1989 roku premier Mazowiecki w swoim pamiętnym expose zadeklarował w Sejmie, że będziemy budować społeczną gospodarkę rynkową. Niestety, potem miały miejsce neoliberalne fanaberie w postaci szoku bez terapii, co bardzo dużo nas kosztowało jako gospodarkę. Koszty były dużo większe od korzyści - stwierdził prof. Grzegorz Kołodko.

Były wicepremier i minister finansów przekonywał również, że rozkwit polskiej gospodarki w następnych latach, powinien opierać na rozkwicie przedsiębiorczości i eksporcie na Wschód. - Powinniśmy być gospodarką otwartą, która realizuje strategię rozwoju dla Polski napędzaną przez eksport. Teraz sytuacja trochę się komplikuje, gdyż w tej fazie historii ekspansja na zewnątrz powinna być skierowana przede wszystkim na Wschód. W złej atmosferze politycznej trudno jest jednak robić dobre interesy. Trzeba starać się poprawiać polityczne stosunki - powiedział gość Jedynki.

Konferencja "Ćwierćwiecze transformacji i co dalej?" odbędzie się w czwartek 8 maja w Akademii Leona Koźmińskiego. Patronat nad wydarzeniem objęła radiowa Jedynka.

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski.

pg / ac

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Kołodko o umowach o dzieło i zleceniach: śmieci należy wyrzucać

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2014 13:23
Zdaniem profesora Grzegorza Kołodki, elastyczność rynku pracy nie może oznaczać wyzysku. - Im mniejszy będzie zakres tzw. umów śmieciowych, tym lepiej. Sama nazwa pokazuje, co należy robić - powiedział.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie firmy muszą być bardziej innowacyjne. To jedyny sposób na konkurencję

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2014 10:02
Polskie firmy są za mało innowacyjne. Do grona takich firm zaliczanych jest tylko 28 procent polskich spółek - wynika z danych Eurostatu.
rozwiń zwiń