X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Kalinowski: notowania PSL to też element tradycji

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 09:21
Gość "Sygnałów dnia" jest przekonany, że ludowcy wejdą do Parlamentu Europejskiego. - Niemal przed każdymi wyborami nasze notowania oscylują wokół progu wyborczego. Póki co jesteśmy jedynym ugrupowaniem parlamentarnym od 1989 roku, które istnieje i nie zmieniło nazwy - powiedział Jarosław Kalinowski.
Audio
  • Jarosław Kalinowski: notowania PSL to też element tradycji (Sygnały dnia/Jedynka)
Jarosław Kalinowski w studiu Jedynki
Jarosław Kalinowski w studiu JedynkiFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Ludowcy idą do eurowyborów pod hasłem "Tradycja-Nowoczesność-Polska". Jednak ostatnie sondaże nie są dla nich optymistyczne. Z badania TNS Polska wynika , że zaledwie o 1 proc. przekraczają próg wyborczy. To oznacza, że Parlamencie Europejskim zdobyliby zaledwie 4 mandaty.

- Nie będzie pozytywnie szokującego wyniku w naszym przypadku. Będzie pewnie powtórzenie tego, co posiadamy dzisiaj - skomentował Jarosław Kalinowski.

Eurodeputowany PSL podkreślał, że tradycja i nowoczesność odzwierciedlają charakter Polskiego Stronnictwa Ludowego i odnoszą się też do Unii Europejskiej. Przypomniał, że istnieją trzy propozycje rozwiązań dla przyszłości UE. - Pierwsza to zrobić państwo unitarne, w czym gustuje lewica. Natomiast skrajna prawica najchętniej rozbiłaby UE. Uważam, że te wersje są niedobre dla Europy i Polski - tłumaczył gość Zuzanny Dąbrowskiej. Jego zdaniem odpowiedzią na te  propozycje jest wzrastająca popularność partii populistycznych i prawicowych.

>>>Zapis całej rozmowy

Trzecim i najlepszym zdaniem Kalinowskiego rozwiązaniem za którym opowiada się też PSL, jest pozostawienie Unii Europejskiej jako wspólnoty suwerennych państw z pogłębianymi politykami gospodarczymi i społecznymi.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy .

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Bosak: Parlament Europejski jest instytucją fasadową

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2014 08:37
Zdaniem gościa "Sygnałów dnia", UE nie jest organizacją demokratyczną, a Parlament Europejski jest do niej dobudowany na siłę i jest atrapą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin: będziemy walczyć o interes Polski w UE

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2014 08:19
Lider Polski Razem deklaruje w radiowej Jedynce, że w Unii Europejskiej chce Polski skuteczniej walczącej o swoje interesy. Wskazuje, że obowiązkiem polskich europosłów, nieważne z której partii, jest walczenie o interes Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Palikot o liderach innych partii: bali się dyskusji

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 08:45
Lider Twojego Ruchu ocenia, że w kampanii przed eurowyborami zabrakło debat politycznych. Palikot uważa, że Tusk, Kaczyński i Miller bali się takiej konfrontacji poglądów.
rozwiń zwiń