X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Leszek Miller: nie ma się co dziwić narastającemu eurosceptycyzmowi

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2014 08:23
- Polityka prawicy, drastycznych cięć socjalnych w imię ratowania banków, wyrządziła ogromne szkody Europie. Najwyższy czas, by to lewica przejęła władzę - mówił w Jedynce przewodniczący SLD.
Audio
  • Leszek Miller o szansach, jakie da zwycięstwo lewicy w eurowyborach, Kongresie Nowej Prawicy i pożyczce Jarosława Kaczyńskiego (Sygnały dnia/Jedynka)
Leszek Miller
Leszek MillerFoto: W. Kusiński/PR

Jako przykład ozdrowieńczego wpływu lewicy na politykę Leszek Miller wymienił współrządzenie w Niemczech przez partię SPD. - W poniedziałek dowiedzieliśmy się, że pod wpływem nacisków naszych socjaldemokratycznych przyjaciół Niemcy obniżają wiek emerytalny do 63 lat. W Polsce natomiast jest dokładnie odwrotnie. Panowie Tusk, Piechociński i Palikot każą pracować kobietom i mężczyznom do 67. roku życia - podkreślał gość "Sygnałów dnia". Jak dodał, SLD nigdy nie zaakceptuje takiego rozwiązania; optuje natomiast za wprowadzeniem zasady stażu pracy, np. 40 lat dla mężczyzn i 35 lat dla kobiet. - To o wiele bardziej sprawiedliwe - przekonywał były premier.

Jeżeli eurowybory zakończą się zwycięstwem lewicy, stanowisko szefa Komisji Europejskiej obejmie członek SPD Martin Schultz. To z kolei sprawi, jak przekonywał Leszek Miller, że bardzo poważnym kandydatem na komisarza ds. finansów i budżetu będzie prof. Grzegorz Kołodko. - Prowadziliśmy już w tej sprawie wstępne rozmowy. Jest szansa, że ekonomista, który cieszy się w Polsce zasłużoną sławą człowieka potrafiącego wprowadzić gospodarkę na ścieżkę szybkiego wzrostu i jednocześnie stosować bardzo przyjazną dla obywateli politykę społeczną, mógłby swoją wiedzę wykorzystywać w całej Europie - tłumaczył polityk.

Według sondaży SLD może liczyć na trzeci wynik w wyborach do Parlamentu Europejskiego, z wyraźną stratą do liderów: PO i PiS. Ponad progiem wyborczym nieoczekiwanie znajduje się również Kongres Nowej Prawicy. - To taka partia, która pojawia się w każdych wyborach i jest swego rodzaju propozycją antysystemową. Kiedyś to była Samoobrona, w ostatnich wyborach to był Janusz Palikot, a teraz jest Janusz Korwin-Mikke - komentował Leszek Miller.

Jak dodał były premier, mankamentem wszystkich przedwyborczych sondaży jest to, że wskazują one na frekwencję na poziomie około 40 procent. - A takiej frekwencji nie będzie. Według mnie przekroczy ona ledwo 20 procent i w związku z tym wszystko może się zdarzyć - komentował szef SLD

Leszek Miller odniósł się także do sprawy nieujawnionej prywatnej pożyczki, którą Jarosław Kaczyński zaciągnął w 2011 roku. - Prezes PiS jest znanym lustratorem, politycznym i finansowym. Pamiętam przed laty, jak w podobnej sytuacji domagał się od Jerzego Szmajdzińskiego pełnej jawności. Teraz przyszła kolej na niego - stwierdził gość Jedynki.

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.

pg, asz

>>>Zapis całej rozmowy

Komentarze1
aby dodać komentarz
kaziuk2014-05-20 09:38 Zgłoś
O nie Miller, wasz czas już minął! przychodzi czas Narodowców!

Czytaj także

Jarosław Kalinowski: notowania PSL to też element tradycji

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 09:21
Gość "Sygnałów dnia" jest przekonany, że ludowcy wejdą do Parlamentu Europejskiego. - Niemal przed każdymi wyborami nasze notowania oscylują wokół progu wyborczego. Póki co jesteśmy jedynym ugrupowaniem parlamentarnym od 1989 roku, które istnieje i nie zmieniło nazwy - powiedział Jarosław Kalinowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Modrzejewska o eurowyborach: nie tylko głosujmy, ale i wybierajmy

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 16:52
- Chodzi nam o to, by wyborcy świadomie wybierali swoich kandydatów - mówi w "Popołudniu z Jedynką" koordynatorka projektu "Mam prawo wiedzieć" i portalu o tej samej nazwie dr Ewa Modrzejewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory do PE. Ostatni dzień na dopisanie się do spisu wyborców

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2014 07:51
Wtorek jest ostatnim dniem, kiedy można dopisać się do spisu wyborców w dowolnej gminie w Polsce - to rozwiązanie dla przebywających przez dłuższy czas poza miejscem stałego zamieszkania. Eurowybory odbędą się w niedzielę.
rozwiń zwiń