Korwin-Mikke: Unii nie można obalić, trzeba z niej wystąpić

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2014 09:40
- Obalenie władzy ludzi z Unii Europejskiej nie jest możliwe, są doskonale "okopani", Parlament Europejski nie może im nic zrobić. Trzeba więc wystąpić z Unii i przestać spełniać jej kretyńskie wymagania - powiedział w Jedynce lider Kongresu Nowej Prawicy.
Audio
  • Janusz Korwin-Mikke o polityce Unii Europejskiej i programie wyborczym Kongresu Nowej Prawicy (Sygnały dnia/Jedynka)
Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-MikkeFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Zdaniem Janusza Korwin-Mikke wystąpienie z Unii Europejskiej to jedyna szansa, by polski przemysł przetrwał.

W swoim programie wyborczym do Parlamentu Europejskiego Kongres Nowej Prawicy zapowiada, że po utworzeniu Prokuratury Europejskiej kierować będzie do niej "zawiadomienia i wnioski o wszczęcie postępowań karnych w związku z ogromnymi aferami, a także łamaniem prawa przez eurokratów". - Czy ludzie, którzy nas obrabowali, nie mają stanąć przed sądem? Przecież oni są kompletnie bezkarni - powiedział gość "Sygnałów dnia". Korwin-Mikke unijnej polityce zarzuca marnotrawstwo miliardów euro m.in. pod pretekstem walki z globalnym ociepleniem. - Przecież to jest niszczenie Europy, gdy cały świat idzie do przodu - dodał.

>>>Zapis całej rozmowy

Janusz Korwin-Mikke zapowiedział także, że z Parlamentu Europejskiego będzie kontrolował działania polskiego rządu. - W Brukseli lepiej wiedzą co robi polski rząd niż Polak w Polsce. Trzeba to wykorzystywać, by dowiadywać się, co rząd robi - powiedział. Dodał, że celem polityków Kongresu Nowej Prawicy jest wykorzystanie w tym celu wszystkich możliwości, jakie daje bycie europarlamentarzystą. - Immunitetu przede wszystkim - powiedział w radiowej Jedynce.

Lider Nowej Prawicy przyznał, że chciałby postawić premiera Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu. - Premier oświadczył, że dostał zadanie, by nie dopuścić do zwycięstwa przeciwników Unii Europejskiej. Jest niedopuszczalne, by władza wykonawcza mówiła ludziom, jak mają głosować - wyjaśnił.

Jak Janusz Korwin-Mikke ocenia Konwencję o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

(asz, pg)

Czytaj także

Kandydat Nowej Prawicy do PE: najlepsze rozwiązanie dla Polski to opuszczenie UE

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 12:20
Jak tłumaczy w radiowej Jedynce Michał Marusik, z wyliczeń wynika, że Polska traci olbrzymie pieniądze na tym, że jest członkiem Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korwin-Mikke: w PE będę chciał ośmieszać UE i będę brał za to pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 10:04
Prezes Kongresu Nowej Prawicy zadeklarował, że jak zostanie europosłem to zniszczy Unię Europejską od środka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korwin-Mikke: Trybunał Stanu dla Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2014 15:58
Lider Nowej Prawicy liczy, że sprzymierzeńca znajdzie w PiS. - Zwracam się z apelem do Jarosława Kaczyńskiego, by jako szef największej partii opozycyjnej skierował do Trybunału Stanu sprawę działania pana premiera Donalda Tuska - oświadczył.
rozwiń zwiń