Korwin-Mikke: PO się sypie, PiS też pracuje dla nas

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2014 09:25
Janusz Korwin-Mikke uważa, że im dłużej Platforma pozostaje u władzy, tym bardziej będzie rosło poparcie dla Kongresu Nowej Prawicy.
Audio
  • Janusz Korwin-Mikke, prezes Kongresu Nowej Prawicy o echach afery taśmowej (Sygnały dnia/Jedynka)
Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-MikkeFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Według najnowszego sondażu TNS Polska dla "Wiadomości" TVP1, w wyborach parlamentarnych Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego uzyskałby 10 proc. głosów i byłby trzecią siłą w Sejmie.

Janusz Korwin Mikke, prezes KNP przyznaje, że nie jest zadowolony z tego wyniku, ponieważ liczył na 12 proc. poparcia. Jego zdaniem wkrótce jednak właśnie tyle będzie ono wynosiło.

- PO się już sypie wyraźnie, to jest tylko kwestia czasu. Pan Janusz Czapiński prorokuje początek przyszłego roku - powiedział w radiowej Jedynce.

AFERA TAŚMOWA W POLSKIM RZĄDZIE - czytaj więcej >>>

Jak stwierdził, siła jego partii polega na stałości poglądów. - My mówimy stale to samo i mówimy prawdę, kropla drąży skałę. Natomiast oni kręcą, kłamią, robią z siebie kompletnych idiotów i obiecują, a ludzie przestali wierzyć w obietnice - wyjaśnił prezes KNP.

- Na pewno każdy tydzień rządów Platformy Obywatelskiej to dodatkowe pół procenta dla nas - dodał.

Zdaniem Janusza Korwin-Mikkego wysokie poparcie dla jego partii nie jest wyłącznie pokłosiem afery taśmowej.

- Nie tylko PO pracuje dla nas, ale i PiS pracuje dla nas, bo pomysły jakie prezentuje są oparte na tym, że oni coś dadzą. Nasi wyborcy to są ludzie inteligentni i już zrozumieli o co chodzi - tłumaczył.

>>>Zapis całej rozmowy

Gość Jedynki uważa, że dzięki aferze taśmowej wyszło na jaw, co naprawdę myślą rządzący. Zwrócił uwagę, że poglądy, za które nazywano go oszołomem, podzielają też członkowie rządu.

Jego zdaniem minister Radosław Sikorski ma bardzo rozsądne poglądy. - Wygaduje głupoty publicznie, a prywatnie mówi prawdę - skomentował Korwin-Mikke.

Dodał jednak, że jego zdaniem ministrowie spraw wewnętrznych i spraw zagranicznych powinni podać się do dymisji. - Minister spraw wewnętrznych jako ofiara podsłuchu jest figurą dość humorystyczną - stwierdził szef KNP. Zaznaczył też, że trudno będzie rozmawiać z Amerykanami człowiekowi, który określa sojusz z nimi jako "bullshit".

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski.

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

bk

Komentarze3
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
sjlog2014-06-25 22:14 Zgłoś
Wreszcie jest człowiek w polskiej polityce który nie próbuje się podlizać ludziom aby zdobyć poparcie, ma logiczne i spójne poglądy od wielu lat i mówi prawdę bez względy na to jak gorzka by ona nie była i na szczęście ludzie w Polsce dojrzewają do tego aby zrozumieć poglądy i popierać Pana Janusza Korwin-Mikkego.
szeleszczyciel2014-06-25 17:09 Zgłoś
Z Korwina-Mikke różne takie wiechosty robią diabła, jak we Francji z Le Pena. Zanim chciałeś się dowiedzieć kto to jest Le Pen, już ci tamtejsza żydokomuna przedstawiała obraz diabła, który razem z Hitlerem palił Żydów.
wiechosta2014-06-25 16:27 Zgłoś
Nie tylko PiS. Abwehra, Wehrmacht....

Czytaj także

Wcześniejsze wybory parlamentarne? Echa afery taśmowej

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2014 14:23
Nagrania opublikowane przez tygodnik "Wprost" rozgrzały polską scenę polityczną. Politycy zarówno koalicji jak i opozycji coraz śmielej mówią o tym, że już niedługo możemy pójść do urn, aby wybrać nowych parlamentarzystów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Le Pen nie stworzy frakcji? Strach przed Korwin-Mikke

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 09:07
Wiele wskazuje na to, że Marine Le Pen i Janusz Korwin Mikke nie będą jednak razem w Europarlamencie. A to oznacza, że szefowa francuskiego Frontu Narodowego nie będzie miała swojej eurosceptycznej grupy w Parlamencie Europejskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najnowszy sondaż: PiS przed Platformą, Korwin-Mikke z trzecim wynikiem

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 19:57
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w czerwcu, to do Sejmu dostaliby się przedstawiciele pięciu partii - wynika z sondażu TNS Polska dla "Wiadomości" TVP1.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier w Sejmie o aferze taśmowej. "Pojawią się istotne informacje"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2014 08:53
W środę o 15 w Sejmie premier przedstawi informację na temat afery taśmowej. Po nim przewidziane są 10-minutowe wystąpienia klubów. Będą dopuszczone pytania z sali.
rozwiń zwiń