Festiwal Legend Rocka. Opóźnienie z powodu meczu Francja - Niemcy

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2014 12:35
Od piątku w Dolinie Charlotty trwa 8. Festiwal Legend Rocka. Emocje towarzyszące mundialowi w Brazylii udzielają się również zaproszonym artystom. Zaplanowany na godzinę 20 koncert Fisha rozpoczął się z lekkim opóźnieniem, bo Szkot chciał obejrzeć do końca ćwierćfinał Francja - Niemcy.
Audio
  • Relacja z pierwszego dnia 8. Festiwalu Legend Rocka i zapowiedź koncertu Boba Dylana (Sygnały dnia/Jedynka)
Fish
FishFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

W rozmowie z "Muzyczną Jedynką" Fish przyznał się do kibicowania niemieckiej drużynie. - Mam wielką słabość do Niemców. Zresztą jeśli jesteś Szkotem, musisz sobie wybrać inną drużynę, niż Anglia. Ja kibicuję właśnie Niemcom - tłumaczył artysta.

Szkot zdradził również, że chce przeprowadzić się do Niemiec i porzucić karierę estradową na rzecz pisania książek oraz scenariuszy filmowych.

Podczas koncertu w Dolinie Charlotty Fish zagrał utwory ze swojej ostatniej płyty "A Feast of Consequences" i niektóre przeboje z okresu, gdy był wokalistą zespołu Marillion. Po nim na scenie pojawił się Ian Anderson w repertuarze zespołu Jethro Thull.

Wydarzeniem drugiego dnia Festiwalu Legend Rocka będzie natomiast koncert Boba Dylana. - Nie wiemy, kiedy się tu pojawi. Wiadomo natomiast, że będzie mieszkał w Rybaczówce, gdzie zatrzymał się również nasz realizator. Legendarna jest niechęć Boba Dylana do prasy, więc nie nastawiamy się na żaden wywiad. Konferencji prasowej też nie będzie. Koncert, jak donoszą z innych miast, szykuje się jednak fantastyczny - informowała w "Sygnałach dnia" Maria Szabłowska, która jest na miejscu.

Koncert Boba Dylana rozpocznie się w sobotę 5 lipca o godz. 22. Wcześniej zaplanowano występ skrzypaczki Anny Phoebe.

Radiowa Jedynka jest patronem medialnym 8. Festiwalu Legend Rocka

pg/mp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bob Dylan w Polsce. Organizatorzy Festiwalu Legend Rocka musieli być elastyczni

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2014 11:30
- Negocjacje trwały co najmniej rok i były bardzo trudne. Z uwagi na trasę koncertową Boba Dylana musieliśmy nawet przyspieszyć termin festiwalu. Jednak gwiazda takiego formatu to spełnienie marzeń każdego, kto zajmuje się organizacją koncertów - mówił w radiowej Jedynce Mirosław Wawrowski, dyrektor Doliny Charlotty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od foki do pszczoły - pierwsze "Lato z Radiem" zawitało do Doliny Charlotty

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2014 13:06
Dolina Charlotty to miejsce, w którym - razem z fokami - zakończyliśmy Lato z Radiem 2013. Podczas pierwszej tegorocznej odsłony letniej audycji Jedynki zabraliśmy tam naszą nową maskotkę - pszczołę. Ale nie tylko zwierzęta były bohaterami naszej plenerowej audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fish: odchodzę na emeryturę, nie chcę grać "Kayleigh" w wieku 60 lat

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2014 16:22
- Ludzie, którzy za długo koncertują stają się parodiami samych siebie. Chciałbym tego uniknąć, odejść we właściwym czasie. Tak samo, jak odszedłem z zespołu Marillion - mówił w wywiadzie dla "Muzycznej Jedynki" szkocki wokalista, który w piątek wystąpił na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty.
rozwiń zwiń