X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Karpiński: jestem spokojny o termin ukończenia gazoportu w Świnoujściu

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2014 10:08
- Rok 2015 będzie rokiem oddania terminalu do użytku i realizowania kontraktu odbioru gazu w celach komercyjnych - zapewnia w radiowej Jedynce Włodzimierz Karpiński, minister skarbu.
Audio
  • Włodzimierz Karpiński, minister gospodarki, m.in. o budowie terminala gazowego w Świnoujściu (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Czy Grupa Azoty może przejść w rosyjskie ręce? – materiał Ewy Chyry (Sygnały dnia/Jedynka)
Włodzimierz Karpiński
Włodzimierz KarpińskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Międzynarodowe konsorcjum Saipem, które buduje gazoport zażądało drugiego aneksu do kontraktu i dodatkowych pieniędzy na dokończenie prac przy terminalu LNG. W przypadku niespełnienia oczekiwań, firma grozi opuszczeniem placu budowy.
- Między inwestorem a wykonawcą cały czas trwa napięcie realizacyjne - przyznaje w "Sygnałach dnia" Włodzimierz Karpiński. Minister przypomina, że kontrakt został podpisany w 2010 roku "w formule pod klucz", i że średnie opóźnienie Europie na tego typu inwestycjach to 14 miesięcy. - Tego typu relacje między inwestorem a wykonawcą nie są niestandardowym zachowaniem, a rzeczywistość pokazuje, że w trakcie budowy mogą wystąpić różnego rodzaju perturbacje - uspokaja minister.


Karpiński dodaje, że budowa postępuje, a prace są już zaawansowane w ponad 90 procentach. - Jestem spokojny, że inwestor i wykonawca znajdą porozumienie. Czy będzie aneks, to jest to pytanie do inwestora i wykonawcy. Jeśli są uzasadnione przesłanki, to tak jak w każdych tego typu przedsięwzięciach, te przesłanki muszą znaleźć swój finał w formie dokumentu - wyjaśnia minister. 
Według Karpińskiego, próby techniczne terminala powinny rozpocząć się na przełomie tego i następnego roku.  - Rok 2015 będzie rokiem oddania gazoportu do użytku i realizowania kontraktu odbioru gazu w celach komercyjnych - mówi minister. 
Włodzimierz Karpiński został także zapytany o próbę wrogiego przejęcia Grupy Azoty przez rosyjską spółkę. Minister przypomniał, że Azoty są dzisiaj firmą o strategicznym znaczeniu dla polskiej gospodarki i nie grozi jej takie przejęcie.

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski

iz, pg

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy Rosjanie próbują przejąć grupę Azoty?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2014 19:32
Gościem czwartkowych "Sygnałów dnia" będzie minister skarbu Włodzimierz Karpiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budowa terminalu LNG zagrożona? Wykonawca gazoportu żąda aneksu do umowy

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2014 09:46
Polski inwestor potwierdza informacje radiowej Jedynki, że włoski wykonawca gazoportu żąda kolejnego aneksu do umowy. Pierwotnie, instalacja miała zacząć działać w czerwcu tego roku, termin zakończenia budowy został przesunięty na koniec tego roku.
rozwiń zwiń