X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grzegorz Kołodko: z Rosją trzeba rozmawiać. Nowe sankcje nie pomogą

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2014 08:43
Były minister finansów nie wierzy w skuteczność zachodnich restrykcji nałożonych na Rosję. Profesor Grzegorz Kołodko mówił w radiowej Jedynce, że takie działania tylko pogarszają sytuację.
Audio
  • Grzegorz Kołodko o kryzysie ukraińskim (Sygnały dnia/Jedynka)
Grzegorz Kołodko
Grzegorz KołodkoFoto: W. Kusiński/PR

W ubiegłym tygodniu weszły w życie nowe sankcje unijne wobec Kremla. Obejmują one pięć rosyjskich banków: Sibierbank, WTB, Gazprombank, Wnieszekenobank oraz Rossielchozbank. Wszystkie te instytucje są w połowie własnością rosyjskiego państwa. Z powodu sankcji mają one ograniczony dostęp do rynków kapitałowych Unii Europejskiej.

Grzegorz Kołodko uważa, że nowe restrykcje nie zmienią polityki władz rosyjskich. Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie przekonywał, że jeszcze głębsza izolacja Rosji zaszkodziłaby również Zachodowi. - Nowe sankcje psują sytuację. (…) Rosja sobie poradzi z nimi. Moim zdaniem sytuacja jest obecnie bardziej skomplikowana niż była kilka miesięcy temu. Uważam, że jeżeli pójdziemy w tym kierunku, to ona będzie się jeszcze bardziej komplikowała, dlatego, że akcja wywołuje reakcje - podkreślił.

Były minister finansów przypomniał, że w odpowiedzi na sankcje UE Rosja wprowadziła embargo na polskie warzywa i owoce. - To jest bardzo dotkliwe uderzenie w część polskiego sektora rolniczego, mówię o producentach warzyw i owoców, którzy nie będą w stanie  swoich produktów sprzedać - mówił gość "Sygnałów dnia".

Straty wynikające z embarga mogą wynieść ok. 500 mln euro. Rząd liczy na to, że Komisja Europejska zgodzi się na rekompensaty dla polskich rolników. - Między bajki można włożyć, że UE zrekompensuje Polakom w wysokości pół miliarda konsekwencje tych sankcji. To był paradoks - zaznaczył ekonomista.

Zdaniem gościa radiowej Jedynki władze rosyjskie powinny być nadal partnerem do dialogu. - Dalej uważam, że na nikogo się nie wrzeszczy. Nie wrzeszczy się na nowe władze egipskie, które pochodzą z dosyć wątpliwego wydania demokracji. Nie wrzeszczy się na rząd Izraela, który dopuszcza się tego, co w poniedziałek sekretarz ONZ określił jako akt kryminalny. Mówię o zbombardowaniu schroniska i o tym, że zabito niewinnych ludzi także w szkole i szpitalu. Trzeba rozmawiać, żeby szukać wyjścia politycznego z trudnej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy wokół syndromu ukraińskiego - zaznaczył.

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski

>>>Zapis całej rozmowy

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

(aj/asz)

Czytaj także

Ministerstwo rolnictwa nie składa broni w walce o rekompensaty za rosyjskie embargo

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 09:37
Minister rolnictwa Marek Sawicki poinformował, że prawdopodobnie w czwartek lub piątek specjalny zespół będzie rozmawiał z przedstawicielami UE na temat szczegółów dotyczących warunków rekompensat, w związku z rosyjskim embargiem na polskie owoce i warzywa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witold Waszczykowski: jesteśmy członkiem NATO klasy B

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 08:00
- Gdyby obecnie doszło do incydentu na wschodniej granicy, wsparcie sojuszu możemy uzyskać za 3-4 miesiące. To za późno – mówił w Jedynce poseł PiS Witold Waszczykowski. Wskazywał na potrzebę stałej obecności wojsk Sojuszu i jego instalacji wojskowych na terenie Polski i w regionie Europy Środkowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Generał Koziej: wojna Rosji z Zachodem? Niczego nie można wykluczyć

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 16:35
- Władimir Putin balansuje na granicy ryzyka wojennego z Zachodem - mówił w radiowej Jedynce generał Stanisław Koziej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie marka "polskie jabłko"? Eksperci oceniają ten pomysł

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2014 08:14
Stworzenie marki "polskie jabłko" jest możliwe, ale będzie drogie - twierdzą zgodnie w eksperci od reklamy. Znawcy marketingu apelują, by rząd wykorzystał internetową akcję "jedz jabłka" i wzmocnił promocję polskich owoców na zagranicznych rynkach.
rozwiń zwiń