X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ustawa o petycjach. Już teraz pomyśl, w jakiej sprawie mógłbyś napisać

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2014 12:15
- Petycja jest bardzo starą instytucją, obecną już od czasów starożytnych, za której pośrednictwem obywatele mogą dotrzeć do władzy - mówi Filip Pazderski z Instytutu Spraw Publicznych. Stosowną ustawą lada dzień zajmie się Senat.
Audio
  • Ustawa o petycjach ma ułatwić załatwianie ważnych dla obywateli spraw (Sygnały dnia/Jedynka)
Ustawa o petycjach. Już teraz pomyśl, w jakiej sprawie mógłbyś napisać
Foto: Glow Images/East News

Ustawa przewiduje, że petycję będzie mogła złożyć osoba fizyczna, ale również m.in. związki zawodowe, związki pracodawców, stowarzyszenia, samorządy społeczne i zawodowe oraz fundacje. Adresatem będzie mogła być praktycznie każda instytucja publiczna.

Oprócz pisemnej formy petycji ustawa dopuszcza także składanie jej drogą elektroniczną. Z kolei urzędy będą musiały zamieszczać na swych stronach internetowych aktualizowane informacje o składanych do nich petycjach. Zgodnie z ustawą będą one musiały być rozpatrzone bez zbędnej zwłoki, najpóźniej w ciągu trzech miesięcy od dnia złożenia.

Petycje będzie można składać w interesie publicznym, we własnej sprawie lub w sprawie innej osoby, ale za jej zgodą.

Po opuszczeniu Senatu ustawa o petycjach trafi prawdopodobnie bezpośrednio do podpisu prezydenta i będzie mogła wejść w życie od nowego roku.

Materiał do "Sygnałów dnia" przygotowała Ewa Syta.

pg/ag

Zobacz więcej na temat: Ewa Syta prawo Senat
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zientarski: potrzebna jest lepsza ochrona praw lokatorów

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2014 16:00
Odcinanie lokatorom przez właściciela kamienicy dostępu do wody czy ogrzewania - takie nękanie powinno być uznane za przestępstwo karne uważają senatorowie i pracują nad zmianą przepisów. - Problem jest poważny i groźny - mówi w radiowej Jedynce senator PO Piotr Zientarski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spadek po krewnym. "Bank nie może wchodzić w rolę sądu"

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2014 09:38
Słuchacz jest uprawniony do spadku po osobie posiadającej rachunek bankowy. Po przeprowadzeniu postępowania spadkowego wynika, że do spadku uprawnione są w sumie 4 osoby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tu cię skażą, tam umorzą. W tej sprawie co sąd, to opinia

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2014 10:09
Niewyraźne zdjęcia z fotoradarów rozstawionych przez straż miejską stały się przyczyną rozbieżności w orzecznictwie polskich sądów. Jeśli tożsamość kierowcy budzi wątpliwości właściciel pojazdu ma obowiązek wskazać komu powierzył pojazd. Czy jednak straż miejska ma prawo karać właściciela, jeśli odmówi?
rozwiń zwiń