Jarosław Gowin: Ewa Kopacz przetasowuje tę samą, zgraną talię kart

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 08:15
Jarosław Gowin nie spodziewa się wiele po gabinecie Ewy Kopacz. - W najlepszym razie to będzie rząd, który będzie administrował do wyborów. W najgorszym razie będzie to rząd chaosu - powiedział w "Sygnałach dnia".
Audio
  • Jarosław Gowin o nowym rządzie (Sygnały dnia/Jedynka)
Jarosław Gowin w studiu radiowej Jedynki
Jarosław Gowin w studiu radiowej JedynkiFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

W czwartek Ewa Kopacz przedstawi skład swojego gabinetu prezydentowi, w piątek ogłosi go publicznie. Szef klubu Sprawiedliwa Polska mówił w "Sygnałach dnia", że nowy rząd nie dokona rewolucyjnych rzeczy. - Generalnie rzecz biorąc, jak patrzę na proces formowania tego rządu, to mam wrażenie, że Ewa Kopacz przetasowuje tę samą, już dosyć zgraną talię kart. Jako Polak trzymam kciuki za ten rząd, życzę każdemu polskiemu rządowi dobrze. Natomiast znając nową panią premier, znając osoby, które są wymieniane w kontekście nowych resortów, to przyznam, że nie mam wielkich oczekiwań wobec tego rządu - podkreślił.

Zdaniem Jarosława Gowina nowi ministrowie będą w trudnej sytuacji. - To będzie rząd przejściowy. Nie zazdroszczę zwłaszcza tym nowym ministrom, bo oni będą potrzebowali dwa, trzy miesiące na to, żeby wejść w swoje obowiązki, a za chwilę będzie kampania wyborcza. Nawet, w sytuacji gdyby Ewie Kopacz udało ściągnąć się do rządu jakieś nowe ciekawe postacie, to ci ministrowie będą mieli w ogromnej mierze związane ręce - przekonywał były minister sprawiedliwości.

>>>Zapis całej rozmowy

Duże emocji budzi też obsada stanowiska marszałka Sejmu. - Wszystko wskazuje na to, że ta funkcja przypadnie Radosławowi Sikorskiemu. (…) Mam tutaj mieszane uczucia, bo z jednej strony po aferze taśmowej uważałem, że Donald Tusk powinien odwołać ministra Sikorskiego, z drugiej strony jeżeli mamy tak unikalną w dziejach Europy sytuację, że w tym samym momencie Polskę opuszcza i premier i wicepremier, to wydaję mi się, że w obliczu tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą lepiej byłoby aby szef MSZ kontynuował swoją misję - podkreślił szef Sprawiedliwej Polski w rozmowie z Krzysztofem Grzesiowskim.

Gowin uważa, że Kopacz jako nowej przewodniczącej Platformy ciężko będzie utrzymać jedność w partii. - Ewa Kopacz powinna wyciągnąć rękę do swoich wewnętrznych oponentów, przede wszystkim do środowiska Grzegorza Schetyny - zaznaczył gość "Sygnałów dnia".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

(aj,tj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Rzeczpospolita": prezydent nie chce Rostowskiego w MSZ

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 09:33
Prezydent nie chce zgodzić się na niektóre pomysły personalne przyszłej pani premier. Chodzi głównie o zmianę szefa polskiej dyplomacji - pisze "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kopacz formuje rząd. Rozmowy z Cichockim i Grasiem

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 15:09
Marszałek Sejmu, desygnowana na premiera Ewa Kopacz kontynuowała konsultacje związane z powstaniem nowego rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Expose desygnowanej na premiera Ewy Kopacz 1 października

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 15:40
Po kolejnych konsultacjach Ewa Kopacz oświadczyła, że jest właściwie gotowa, jeśli chodzi o skład rządu - w czwartek pozna go prezydent, a w piątek opinia publiczna. Expose zaplanowano na 1 października.
rozwiń zwiń