Andrzej Biernat o rządzie Kopacz: dużo kobiet, taki światowy trend

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2014 07:55
Minister sportu Andrzej Biernat tłumaczył w "Sygnałach dnia”, że Ewa Kopacz jest bardzo zdecydowanym politykiem i nie obawia się podejmowania trudnych decyzji.
Audio
  • Minister sportu Andrzej Biernat o rządzie Ewy Kopacz (Sygnały dnia/Jedynka)
Andrzej Biernat
Andrzej Biernat Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Przekonywał, że nie zdziwiła go żadna jej nominacja na funkcję ministerialną. - Dużo kobiet, czyli takie oczekiwanie społeczne, generalnie taki jest trend światowy – dodał minister sportu. Biernat przyznał, że zależało mu na dalszym sprawowaniu funkcji ministra sportu, ale gdyby został nim Ireneusz Raś, szef sejmowej komisji kultury fizycznej, uznałby to również za dobrą decyzję.

Rząd Ewy Kopacz - sylwetki ministrów >>>
Biernat podkreślił, że nie dziwi go też, że Grzegorz Schetyna został szefem polskiej dyplomacji. Jak tłumaczył, Schetyna przez ostatnie trzy lata pracował jako szef sejmowej komisji spraw zagranicznych. - Tę komisję wybrał sam, nie została mu narzucona, nie wybrał komisji ds. wewnętrznych i administracji, czyli liczył się z tym, że jego przyszła kariera polityczna może być związana z resortem spraw zagranicznych - oceniał minister sportu.
Gość Programu Pierwszego zapewniał też, że dotychczasowy minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski sprawdzi się jako marszałek Sejmu. - Z Radkiem nie ma żadnego problemu. To człowiek, który się urodził do pełnienia ważnych funkcji państwowych - podkreślił.
Andrzej Biernat mówił też w rozmowie z Danielem Wydrychem o nowych inwestycjach w polskim sporcie. Jego zdaniem, w finale siatkarskich mistrzostw świata Polska spotka się z Francją.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!
pp


>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Schetyna szefem MSZ. Kopacz: ostrożna polityka zagraniczna

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 11:45
Szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna będzie w nowym rządzie szefem dyplomacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kopacz odkryła karty. Schetyna i Grabarczyk wracają do rządu

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 13:21
Najważniejszym zadaniem nowej ekipy będzie odbudowanie zaufania Polaków - oświadczyła premier Ewa Kopacz. Podkreśliła, że będzie uważnie śledziła działania każdego z ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Józef Oleksy o rządzie Kopacz: kontynuacja i stagnacja

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 13:19
- Bezrobocie jest wysokie i będzie się utrzymywać, 2 mln młodych ludzi jest bez pracy, emigracja nie zahamowała, sprawa emerytur jest jakby zawieszona, sprawa in vitro - nierozwiązana, polityka rodzinna - ledwo ruszona - wyliczał w magazynie "Z kraju i ze świata" były premier.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Środa: dużo kobiet w rządzie, to krok w dobrym kierunku

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 14:51
Pięć kobiet obejmie teki ministrów w nowym rządzie Ewy Kopacz. Według prof. Magdaleny Środy przełoży się to na skuteczność polskiej polityki oraz zmieni sposób postrzegania pracy kobiet na najwyższych stanowiskach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Biernat - minister sportu i turystyki

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 15:00
Wskazany przez Ewę Kopacz na stanowisko ministra sportu i turystyki Andrzej Biernat przez ostatnie 11 miesięcy kierował tym resortem w gabinecie Donalda Tuska. Jest przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w Łódzkiem i posłem od trzech kadencji. Stawia na sport powszechny i kontynuuje uczniowskie programy wprowadzone przez Joannę Muchę.
rozwiń zwiń