X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bogdan Borusewicz: PiS jest rozczarowany, bo do rozpadu Platformy nie dojdzie

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 09:12
- PiS miał nadzieję, że po ukonstytuowaniu nowego rządu Platforma się rozpadnie, i takie były złowieszcze przewidywania. Prawo i Sprawiedliwość jest rozczarowane, że do tego na pewno nie dojdzie - mówił w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.ocenia Bogdan Borusewicz.
Audio
  • Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz o rządzie Ewy Kopacz (Sygnały dnia/Jedynka)
Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz
Marszałek Senatu Bogdan BorusewiczFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Prezydent Bronisław Komorowski powoła w poniedziałek Ewę Kopacz na premiera oraz nowych członków Rady Ministrów. W stosunku do gabinetu Donalda Tuska w nowym rządzie nastąpią zmiany w pięciu resortach. Grzegorz Schetyna obejmie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a Ministerstwo Sprawiedliwości - Cezary Grabarczyk. W rządzie znajdą się też osoby, które do tej pory nie zajmowały ministerialnych stanowisk. Ministrem Spraw Wewnętrznych zostanie Teresa Piotrowska, Andrzej Halicki - Ministrem Administracji i Cyfryzacji, a Maria Wasiak obejmie resort Infrastruktury i Rozwoju Regionalnego. Pozostałe resorty zachowają swoich dotychczasowych szefów.

<<<Prezydent Bronisław Komorowski powoła dziś rząd z Ewą Kopacz na czele>>>

Bogdan Borusewicz mówi, że nie jest zaskoczony nominacjami Ewy Kopacz do nowego rządu. - Największym zaskoczeniem dla obserwatorów jest nominacja Grzegorza Schetyny, ale ja się domyślałem, że w tym kierunku pani premier Ewa Kopacz będzie szła - podkreśla gość radiowej Jedynki.

- Grzegorz Schetyna ma doświadczenie administracyjne, był dobrym ministrem spraw wewnętrznych. Pamiętajmy, że część dróg nazywa się nadal "schetynówki", chociaż nie był ministrem, który się zajmował drogami. Jest dobrym administratorem i człowiekiem doświadczonym w polityce. Jest także aktywny, a aktywność jest potrzebna w tym ministerstwie, ze względu na sytuację u naszych granic - ocenia marszałek Senatu.

Zdaniem wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej, to będzie dobry rząd. - Rząd ludzi, którzy mają duże doświadczenie. Jest to rząd w dużej mierze kontynuacji, ale także nowy, bo w jego skład wchodzą ludzie, którzy nie byli wcześniej w rządzie. To jest dobra proporcja - podkreśla gość "Sygnałów dnia" i dodaje, iż ma nadzieję, że "Platforma mając ten rząd wygra następne wybory".

>>>Zapis całej rozmowy

Komentując fakt, że były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski ma objąć stanowisko marszałka Sejmu, gość Jedynki mówi, że w jego opinii, Sikorski da sobie radę z tą funkcją. - Nie widziałbym jakiegoś problemu, szybko się na pewno wdroży, będzie dobrym  i na pewno aktywnym marszałkiem Sejmu - ocenia marszałek Senatu.

Bogdan Borusewicz mówił także o "marszu pokoju" w Moskwie , reklamie cydru oraz polskich siatkarzach, którzy zostali mistrzami świata.

<<<"Marsz pokoju" w Moskwie. Przeciwko wojnie na Ukrainie>>>

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

(kh)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grabarczyk o Sikorskim jako marszałku Sejmu: byłby stabilizatorem sceny politycznej

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 09:30
- Marszałek nie pełni roli osoby, która wywołuje konflikty. Praktyka pokazuje, że nawet jastrzębie, gdy zasiadały w fotelu marszałka Sejmu, zmieniały się w gołębie lub inne nieagresywne ptaki - mówi w "Salonie politycznym Trójki" Cezary Grabarczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Palikot o Sikorskim jako marszałku Sejmu: pułapka zastawiona na PiS

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 08:30
- Ta zamiana z szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych na marszałka Sejmu i powierzenie szefostwa MSZ Schetynie, to są decyzje naprawdę dość kuriozalne - ocenia w Jedynce Janusz Palikot.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bronisław Komorowski powołał nowy rząd. "Życzę odwagi i rozwagi"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 13:46
Ewa Kopacz została 15. premierem III Rzeczypospolitej. Oprócz niej akty nominacji otrzymało 18 ministrów nowego rządu. Prezydent powiedział, że życzy nowej premier i całej Radzie Ministrów odwagi i rozwagi w podejmowaniu najważniejszych wyzwań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kosiniak-Kamysz: nowy rząd łączy PO i spaja nas koalicyjnie

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 08:17
- Z punktu widzenia PSL najważniejsze jest połączenie wszystkich, a nie dzielenie. Ten gabinet składa się z doświadczonych polityków - mówi w radiowej Jedynce Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.
rozwiń zwiń