X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dorn: expose Kopacz odpowie na pytanie, czego Polacy mogą się spodziewać w przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 08:13
Zdaniem Ludwika Dorna expose Ewy Kopacz będzie pełniło dwie funkcje: expose premiera oraz czegoś w rodzaju platformy politycznej PO na wybory 2015 roku i wstępnego programu rządzenia, jeśli to Platforma po wyborach będzie współtworzyła rząd.
Audio
  • Ludwik Dorn o expose Ewy Kopacz (Jedynka/Sygnały dnia)
Ludwik Dorn w studiu Jedynki
Ludwik Dorn w studiu JedynkiFoto: Jacek Konecki/ Polskie Radio

W opinii gościa audycji "Sygnały dnia" w radiowej Jedynce, byłego marszałka Sejmu, obecnie posła niezrzeszonego, Ludwika Dorna , najważniejszą kwestią jest to, by w swoim expose nowa premier odpowiedziała na pytanie: co dalej? W jego ocenie powinna się ustosunkować do minionych siedmiu lat, wyliczyć co się udało zrobić, a co nie.
W jej wystąpieniu musi też pojawić się nawiązanie do diagnozy, która padła już w obozie władzy, którą przedstawił Bronisław Komorowski. Jak przypomniał gość radiowej Jedynki, prezydent RP stwierdził, że dotychczasowy model rozwoju Polski się wyczerpał i po 25 latach potrzebny jest nowy.
- Poza kwestiami takimi jak bezpieczeństwo, polityka międzynarodowa, istotne jest odniesienie się już teraz do tego, co pani premier sądzi na temat czynników rozwoju gospodarczego i wzrostu, i czy potrzebna jest tutaj dość daleko idąca zmiana, którą sugerował prezydent, czy niech będzie jak było, czyli kontynuowanie takiego inercyjnego dryfu rozwojowego - podkreślił w rozmowie z Krzysztofem Grzesiowskim.

Jak zaznaczył Dorn, nowa szefowa rządu będzie musiała też odpowiedzieć sobie na ważne pytanie - dlaczego my mamy rządzić dalej? - Kopacz nie przychodzi w sytuacji kryzysu parlamentarno-gabinetowego, gdzie nie ma stabilnej koalicji i zostaje powołany taki premier-administrator, "niech doturla się do wyborów". Następuje istotna zmiana w partii rządzącej i Kopacz musi odpowiedzieć na pytanie, dlaczego PO ma rządzić dalej, dlaczego ona ma być premierem (...) To expose odpowie na pytanie, czego Polacy mogą się spodziewać na przyszłość po tym obozie władzy - oznajmił. Ewa Kopacz wygłosi swoje expose 1 października.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

kk

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sondaż CBOS: prawie połowa badanych uważa, że odejście Donalda Tuska osłabi PO

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 16:57
Prawie połowa (44 procent) respondentów CBOS ocenia, że odejście Donalda Tuska z polskiej polityki osłabi Platformę Obywatelską. W poniedziałek nastąpiła zmiana szefa rządu, dotychczasowy premier od 1 grudnia przejmie obowiązki szefa Rady Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Expose Kopacz. Jabłoński: ona jest cieniem Tuska

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2014 10:49
- Efektem expose Ewy Kopacz powinno być wybicie się nowej premier na polityczną niezależność, jednak raczej tak się nie stanie – przewidują eksperci. Ich zdaniem propozycje przedstawione podczas środowego expose będą kontynuacją polityki Donalda Tuska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Historia z Wasiak i Ostachowiczem położyła się cieniem na nominacji nowego rządu"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2014 13:31
Zdaniem gości audycji "Tydzień kontra tydzień" dwie poważne wizerunkowe wpadki zniszczyły dobry start nowego gabinetu. Ale premier udało się z nich wyplątać.
rozwiń zwiń