X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Olimpiada z matematyki dla gimnazjalistów nie dojdzie do skutku?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 08:18
Zdaniem dotychczasowych organizatorów olimpiady matematycznej, Ministerstwo Edukacji Narodowej zaproponowało w tym roku zbyt mało pieniędzy, by pokryć wszystkie koszta. Czy w związku z tym pasjonaci matematyki nie będą mieli swojej olimpiady?
Audio
  • Czy gimnazjaliści będę mogli wziąć udział w olimpiadzie matematycznej? (Sygnały dnia/Jedynka)
Olimpiada z matematyki dla gimnazjalistów nie dojdzie do skutku?
Foto: flickr/reway2007

W zeszłym tygodniu, w "Sygnałach Dnia" mówiliśmy o tym, że w Ministerstwie Edukacji Narodowej trwają prace nad rozporządzeniem, dzięki któremu będzie możliwa organizacja olimpiady. Rozporządzenie już jest, ogłoszono nawet konkurs na zorganizowanie przedsięwzięcia. Problem w tym, że MEN zupełnie inaczej szacuje koszta organizacji olimpiady niż jej organizatorzy.

Resort proponuje 970 tys. zł na przygotowanie olimpiad z matematyki, informatyki i języka angielskiego przez dwa lata.

Tymczasem według Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej, które przez ostatnie cztery lata organizowało olimpiadę matematyczną, przygotowanie zadań, szkolenia nauczycieli i organizacja konkursu dla 4 tys. osób to koszt rzędu 600 tys. zł.

- Organizacja drugiego etapu pochłania sporo kosztów. To jest 13-14 miejsc w Polsce. Każde z tych miejsc można porównać do organizacji jednodniowej konferencji dla 150 osób - wyjaśnił przewodniczący konkursu Waldemar Pompe.

Dodał, że finał jest jak kolejna dwudniowa konferencja na 250-300 miejsc.

Zdaniem ministerstwa, koszty można jednak zredukować np. poprzez umieszczenie zadań z etapu szkolnego olimpiady w internecie.

Od powodzenia konkursu na organizację olimpiady zależy to, czy w tym roku gimnazjaliści będą mieli szansę stanąć przed matematycznym wyzwaniem.

Materiał przygotowała Dorota Świerczyńska.

bk/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Matura 2014: już po matematyce. Uczniowie: zadania nie były trudne

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2014 12:36
Blisko 334 tys. maturzystów napisało we wtorek przed południem obowiązkowy egzamin z matematyki na poziomie podstawowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matura 2014. Matematyka (poziom rozszerzony) i wiedza o społeczeństwie - arkusze

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2014 20:21
W piątek maturzyści napisali egzamin z matematyki (poziom rozszerzony) i z wiedzy o społeczeństwie (poziom podstawowy lub rozszerzony). Nie były to egzaminy obowiązkowe, przystąpili do nich tylko ci abiturienci, którzy zadeklarowali taką wolę.
rozwiń zwiń