Mecz Polska - Szkocja. Godlewski: to spotkanie ważniejsze niż z Niemcami

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2014 09:01
Dziennikarz "Piłki Nożnej”, Adam Godlewski mówił w "Sygnałach Dnia", że był optymistą przed meczem z Niemcami i typował wynik 3:1, teraz uważa, że Polska wygra ze Szkotami 2:1.
Audio
  • Adam Godlewski: spotkanie ze Szkocją ważniejsze niż z Niemcami (Dwójka/Sygnały dnia)
Adam Godlewski
Adam GodlewskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

W radiowej Jedynce Adam Godlewski przypominał mecz ze wcześniejszych eliminacji z Portugalią, która była wtedy czwartą drużyną świata, a którą pokonaliśmy po pięknym spotkaniu 3:1. Po tym zwycięstwie reszta eliminacji okazała się być dla polskiej kadry bardzo udana.

>>> Specjalny serwis na eliminacje Euro 2016 <<<
Zdaniem dziennikarza "Piłki Nożnej" historia powtórzy się też w obecnych eliminacjach. Mówił, że po wiktorii z Niemcami polscy kadrowicze będą pewni swoich umiejętności i pójdą za ciosem wygrywając ze Szkotami, których uważa za naszych głównych rywali do zajęcia drugiej lokaty, bo pierwsza wydaje się być "zarezerwowana” dla Niemców.
W "Sygnałach Dnia" przekonywał jednak, że nie można lekceważyć tej reprezentacji, gdyż we wcześniejszym meczu pokonała nas 1:0 na wyjeździe, a w ostatnich ośmiu meczach przegrała tylko raz z Niemcami.

Gość radiowej Jedynki mówił też o Robercie Lewandowskim, wskazując, że do tego, by przeszedł do "piłkarskich annałów”, brakuje mu sukcesu osiągniętego z reprezentacją.
- O ile w minioną sobotę reprezentacja Polski zbudowała historię wygrywając z Niemcami, ta drużyna naprawdę przeszła do legendy polskiego footballu, o tyle dzisiaj jest rzetelna walka o punkty. Są one znacznie ważniejsze niż te zdobyte z Niemcami, jeśli spojrzymy przez pryzmat awansu do finałów mistrzostw Europy 2016, a to dlatego, że mimo zwycięstwa, zakładamy, że to Niemcy wywalczą pierwszą lokatę w grupie, a o drugą pobijemy się ze Szkotami i Irlandczykami – tłumaczył Andrzej Godlewski.
Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą prowadził Krzysztof Grzesiowski.

Na "Sygnały dnia" zapraszamy od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00.

pp,tj

Czytaj także

El. Euro 2016: Polska - Szkocja. Milik: mecz z Niemcami to już historia, teraz Szkocja

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 19:21
Arkadiusz Milik, strzelec jednej z bramek w meczu eliminacji Euro 2016 z Niemcami (2:0), przyznał, że cały zespół skupia się na wtorkowym spotkaniu ze Szkocją w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

El. Euro 2016. Strachan: Polska i Szkocja zrobiły ostatnio postępy

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 21:53
Trener piłkarskiej reprezentacji Szkocji Gordon Strachan przyznał, że jego zespół oraz Polska zrobiły w ostatnich miesiącach postępy. Obie drużyny zagrają we wtorek w Warszawie w spotkaniu eliminacji Euro 2016.
rozwiń zwiń

Czytaj także

El. Euro 2016: Polska - Szkocja. Zbigniew Boniek: zwycięstwa nie męczą

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2014 10:30
Zbigniew Boniek podkreślił w radiowej Jedynce, że mecz z Niemcami przeszedł już do historii, a piłkarze reprezentacji Polski są już skupieni na wtorkowym starciu ze Szkocją. Prezes PZPN jest pewien, że kadrę stać na zwycięstwo.
rozwiń zwiń