Piotr Guział: straż miejską w Warszawie należy rozwiązać

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 09:14
- Straż miejska jest dzisiaj formacją, która kojarzy się raczej z katowaniem obywateli, a nie z pomaganiem im - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce burmistrz stołecznego Ursynowa Piotr Guział.
Audio
  • Piotr Guział o wyborach samorządowych, straży miejskiej i ustawie reprywatyzacyjnej (Sygnały dnia/Jedynka)
Piotr Guział
Piotr GuziałFoto: W. Kusiński/PR

Odnosząc się doniesień ze Szczecinka, gdzie straż miejska miała podczas interwencji dokonać brutalnego pobicia 20-letniego mężczyzny , Piotr Guział podkreśla, że w jego opinii "nie jest to przypadek odosobniony".

<<<Brutalna interwencja straży miejskiej w Szczecinku?>>

- Do straży miejskiej bardzo często idą osoby przypadkowe. Sito selekcji jest bardzo luźne. To nie są najlepsi z najlepszych, ale często osoby o głębokich pokładach frustracji, choć wśród strażników też są zapewne i pozytywne jednostki - ocenia kandydat na prezydenta Warszawy.

W jego opinii, "straż miejską w Warszawie należy rozwiązać".- Kosztuje blisko 130 milionów złotych rocznie. Zamiast wydawać tyle pieniędzy na straż miejską, zainwestujmy w edukację. Te pieniądze powinny być przeznaczone w dużej mierze na doposażenie policji, patrole ponadnormatywne oraz na zajęcia pozalekcyjne w szkołach uczące kreatywności i przedsiębiorczości - podkreśla gość radiowej Jedynki .

Zdaniem Piotra Guziała, straż miejska powinna być "formacją przyjazną obywatelowi". - Gdzie dodatki motywacyjne nie zależą od liczby wypisanych mandatów, tylko od skutecznego i przyjaznego działania, a skuteczne działanie, to jest na rzecz mieszkańców, a nie przeciwko nim - zaznacza burmistrz Ursynowa.

Piotr Guział pytany o swoje szanse w wyborach na prezydenta Warszawy mówi, że jest przekonany, że jest "realną alternatywą zarówno dla obecnej pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, jak i w ogóle dla partii politycznych, które w samorządzie się nie sprawdzają". - Mam przekonanie, że dojdzie do drugiej tury, w której zmierzy się zapewne obecna prezydent z, mam nadzieję, Piotrem Guziałem - ocenia gość "Sygnałów dnia" .

Wybory samorządowe 2014 - czytaj więcej >>>

Burmistrz Ursynowa mówił także o konsekwencjach, jakie ponosi Warszawa w związku z brakiem ustawy reprywatyzacyjnej, godzinach pracy urzędów, które w jego opinii powinny zostać wydłużone oraz pomysłach na komunikację w stolicy.

>>>Zapis całej rozmowy

N a "Sygnały dnia" zapraszamy od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00.

(kh/ag)

Komentarze1
aby dodać komentarz
1Wiki2014-10-20 15:53 Zgłoś
To może zlikwidujemy "Państwo" bo po co nam takie byle jakie....Zamiast egzekwować dobrą robotę to likwidujmy, policję, zus, nfz, oświatę... itd. Każdy kupi sobie maczugę i kto silniejszy ten sobie wywalczy różne dobra. Pozbawimy się nieudaczników (starców, mędrców, kulawych, ślepych) i będziemy zyć w szczęśliwości ;-))

Czytaj także

Kidawa-Błońska: największym przegranym będzie Guział

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2013 12:42
Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) nie wierzy, że dojdzie do odwołania prezydent Warszawy. Jeśli tak by się miało stać, to wówczas za najlepsze wyjście uważa powołanie komisarza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Warszawy zaprezentowała hasło wyborcze

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 07:19
"Wszyscy tworzymy Warszawę" - to hasło wyborcze prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory samorządowe 2014. Jedenastu chętnych na fotel prezydenta Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 08:14
- Zarejestrowano już wszystkich kandydatów - poinformował przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej Maciej Schulz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Guział rzuca wyzwanie Hannie Gronkiewicz-Waltz

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 08:10
Do wyborów samorządowych coraz bliżej w "Sygnałach dnia" w poniedziałek 20 października o program wyborczy zapytamy Piotra Guziała, jednego z kandydatów na prezydenta Warszawy.
rozwiń zwiń