X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polacy czują się bezpiecznie w pracy. Czy słusznie?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 09:36
Wypadek samochodowy, praca na wysokości i niebezpieczne maszyny - to zdaniem pracowników najważniejsze zagrożenia w pracy. Polacy zwracają coraz większą uwagę na to, czy pracodawcy dbają o bezpieczeństwo w pracy.
Audio
  • Czy czujemy się bezpiecznie w pracy? (Jedynka/Sygnały dnia)
Jedną z głównych przyczyn wypadków z pracy jest nieprzestrzeganie zasad BHP
Jedną z głównych przyczyn wypadków z pracy jest nieprzestrzeganie zasad BHPFoto: Glow Images/East News

Z najnowszych badań dotyczących bezpieczeństwa pracy w Polsce, wynika, że 87% pracujących osób, czuje się bezpiecznie w pracy, pozostałe 13% - obawia się o swoje życie lub zdrowie.
Jakub Antoszewski z ośrodka badawczego Millward Brown powiedział w radiowej Jedynce, że mamy większe poczucie bezpieczeństwa w pracy niż jest ono w rzeczywistości.
- Aż 30 proc. naszych respondentów spotkało się w miejscu pracy z wypadkami lub słyszeli o takowych. 9 proc. wypadków było śmiertelnymi - tłumaczył.
Jakub Antoszewski podkreślił, że bezpieczeństwo i warunki pracy są często wymieniane jako jedne z głównych przyczyn przy jej wyborze.
Dla poprawy bezpieczeństwa w pracy zawiązała się koalicja pracodawców. Jej pomysłodawca - Andrzej Smółko wyjaśniał, że chodzi o edukację w zakresie obowiązujących norm i procedur BHP w szczególności wśród małych i średnich przedsiębiorstw.
Rozmawiała Dorota Świerczyńska.
pp/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy podróż autokarem jest bezpieczna?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2014 16:30
Tragedia polskiego autokaru w Niemczech ponownie wywołała dyskusje o bezpieczeństwie przewozów pasażerskich. Alvin Gajadhur, rzecznik Inspekcji Transportu Drogowego, będzie mówił w "Sygnałach dnia" o kontrolach autobusów i busów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wypadki w pracy

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2014 11:36
Według danych w roku 2013 doszło w Polsce do 88 tys. wypadków przy pracy, a na niebezpieczeństwo są narażeni najczęściej pracownicy przemysłu przetwórczego. Jakie są prawa zatrudnionego, a jakie obowiązki pracodawcy w chwili zaistnienia wypadku?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wypadki w pracy: nowe dane GUS

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 17:46
GUS opublikował nowe statystyki dotyczące bezpieczeństwa w pracy. Z danych wynika, że najczęściej wypadki zdarzają się w budownictwie, przetwórstwie przemysłowym, handlu, naprawach i rolnictwie. Czy praca w Polsce stała się bardziej bezpieczna?
rozwiń zwiń