X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Holy Wins - 1 listopada święci mają bal! To dzień radosnego zwycięstwa

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 09:16
"Obchodzona 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych dla chrześcijan powinna być jednym z najbardziej radosnych dni w ciągu roku" - informuje Konferencji Episkopatu Polski. Za zmarłych modlimy się 2 listopada.
Audio
  • Radosne parady z okazji uroczystości Wszystkich Świętych (Sygnały dnia/Jedynka)
Czy parady świętych - Holy Wins zwyciężą ze stereotypem uroczystości Wszystkich Świętych, jako wspomnienia zmarłych?
Czy parady świętych - Holy Wins zwyciężą ze stereotypem uroczystości Wszystkich Świętych, jako wspomnienia zmarłych?Foto: flickr/ Comrade Foot/CC BY-NC-SA 2.0

Choć w polskiej tradycji pierwsze dni listopada kojarzą się głównie z zadumą i smutkiem, hierarchowie Kościoła katolickiego coraz częściej podkreślają radosny wymiar uroczystości Wszystkich Świętych, znanych i nieznanych.

- Ten dzień mówi o zmartwychwstaniu tych, którzy poszli za Jezusem, czyli ludzi świętych. Dzień upamiętniający zmarłych jest dzień później - wyjaśnia rzecznik warszawskiej kurii ks. Przemysław Śliwiński.

Jako wyraz radości niektóre polskie parafie organizują Parady Świętych, podczas których przebrać się można za ulubionego patrona niebios. - Tak piękna manifestacja wiary w świętych obcowanie jest pomocą, by rzeczywiście radować się ze świętości, do której każdy z nas jest powołany - mówi ks. Zbigniew Sawiak z warszawskiej parafii św. Stanisława Kostki.

Jak Holy Wins ocenia filozof prof. Leszek Koczanowicz? Zapraszamy do wysłuchania całego materiału, który przygotował Patryk Michalski.

"Sygnały dnia" na antenie radiowej Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

(asz/ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oswajanie śmierci. Jak nie bać się tego, co nieuchronne?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2013 15:00
Śmierć nie jest chwytliwym tematem, umieranie najbliższych tym bardziej. Paraliżuje nas lęk i przerażenie. Mimo bólu, towarzyszenie bliskim w odchodzeniu może stać się wartościowym doświadczeniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obcokrajowców droga do Polski. Tu jest dom i przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 12:47
Dlaczego wybrali nasz kraj? Czego się obawiali i co ich spotkało na początku pobytu w Polsce? W jakiej mierze czują się tu u siebie i co chcieliby powiedzieć rodowitym Polakom? W Międzynarodowym Dniu Migrantów rozmawiamy z Brazylijką, Ukraińcem i Senegalczykiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystkich Świętych na Wyspach Brytyjskich. Jak czczi się pamięć o zmarłych?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2014 12:00
- Większość naszych obyczajów, związanych z 1 listopada zanikła. Nadal pozostaje ono świętem, ale bardzo mało ludzi chodzi w tym czasie do kościoła - opowiada Jonathan Luxmoore, korespondent tygodnika "The Tablet" i "Catholic News Serwis".
rozwiń zwiń