X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prezes Trybunału Konstytucyjnego: Polacy dali radę

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2014 07:58
- Daliśmy sobie radę. Nie staliśmy się ani Niemcami, ani Rosjanami, ani Austriakami - zaznaczył w radiowej Jedynce prezes Trybunału Konstytucyjnego, prof. Andrzej Rzepliński.
Audio
  • Prezes Trybunału Konstytucyjnego: Polacy dali radę (Sygnały dnia/Jedynka)
Prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński
Prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński Foto: Katarzyna Czerwińska/Wikimedia Commons/CC

Marszałek Józef Piłsudski powiedział kiedyś, że Polacy chcą niepodległości, lecz pragnęliby by ta niepodległość kosztowała dwa grosze i dwie krople krwi. A według niego, niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i bardzo kosztownym.
Gość audycji "Sygnały dnia" w radiowej Jedynce, prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński podkreślił, że Józef Piłsudski to najwybitniejszy Polak pierwszych 40 lat XX wieku, ale z powyższą opinią marszałka kompletnie się nie zgadza.
- Polacy i w I wojnie światowej, i przez kolejne cztery lata, w wojnach z sąsiadami, z dawnymi narodami tworzącymi I Rzeczpospolitą, dali dowód tego, że nie tylko dwa grosze i nie tylko dwie krople krwi. Zwłaszcza dotyczy to polskich chłopów i robotników, bo ci ludzie dali głównie daninę krwi jako zwykli żołnierze. Pokazali w godzinie próby, próby bez której nie byłoby Polski, w wojnie z Rosją bolszewicką, że czują się Polakami. A przecież przez ponad sto lat mocarstwa, bo nie tylko państwa zaborcze, robiły wszystko, by uczynić z nich Niemców, Austriaków i Rosjan - stwierdził.
Zdaniem gościa radiowej Jedynki, demokrację budujemy codziennie, nie da się jej zbudować raz na zawsze. - W codziennym życiu nie musimy biegać z flagami i krzyczeć, że kochamy Polskę. Ważne byśmy uczciwie pracowali, płacili podatki, pomagali innym, dobrze funkcjonowali w swoich rodzinach - ocenił.
Wysłuchaj całej audycji!

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia
Prowadziła: Zuzanna Dąbrowska
Goście: prof. Andrzej Rzepliński
Data emisji: 11.11.2014
Godzina emisji: 7.15
kk/asz

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obchody Święta Niepodległości w Warszawie. Utrudnienia w ruchu 10 i 11 listopada

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2014 07:16
Uroczystości przy Maszcie Wolności, "Bieg Niepodległości" i marsz "Razem dla Niepodległej" - to niektóre wydarzenia w czasie obchodów w stolicy Święta Niepodległości. Dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej oznaczają zmiany w ruchu - informuje ratusz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

11 listopada w Warszawie: zarejestrowano 10 zgromadzeń publicznych

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2014 07:15
Szefowa stołecznego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor poinformowała, że trasy marszów nie krzyżują się, a mieszkańcy powinni spodziewać się utrudnień w ruchu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto Niepodległości. Marsze, biegi i koncerty w całej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2014 07:22
Uroczyste nabożeństwa, parady, koncerty - tak będzie między innymi przebiegać w wielu miastach Święto Niepodległości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Bronisław Komorowski: konflikt na Ukrainie może być w każdej chwili odmrożony

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2014 09:00
Na Ukrainie mamy do czynienia z pauzą strategiczną, konflikt może być w każdej chwili odmrożony, jeśli tego będzie wymagał interes Rosji - mówił w "Sygnałach dnia" prezydent Bronisław Komorowski.
rozwiń zwiń