"Dobry obraz to taki, który służy opowieści". Rusza Camerimage 2014

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2014 10:12
- Co roku wprowadzamy nowe elementy, ale pozostajemy wierni nadrzędnej idei, jaką jest dyskusja na temat języka ruchomych obrazów, czyli filmu - mówi szef festiwalu Marek Żydowicz.
Audio
  • Marek Żydowicz zaprasza na festiwal Camerimage 2014 (Sygnały dnia/Jedynka)
Michael Keaton i Edward Norton - kadr z filmu Birdman, czyli Nieoczekiwane pożytki z niewiedzy. Obraz ze zdjęciami Emmanuela Lubezki zostanie pokazany w konkursie głównym festiwalu Camerimage 2014
Michael Keaton i Edward Norton - kadr z filmu "Birdman, czyli Nieoczekiwane pożytki z niewiedzy". Obraz ze zdjęciami Emmanuela Lubezki zostanie pokazany w konkursie głównym festiwalu Camerimage 2014 Foto: mat. promocyjne

Corocznie na Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE przyjeżdża około pół tysiąca operatorów, tysiąc studentów szkół filmowych z całego świata, a także twórcy technologii filmowych.

Od 15 listopada w Bydgoszczy znów wrze! - W tym roku pokażemy 348, spośród prawie 2 700 zgłoszonych filmów, etiud studenckich i wideoklipów - zapowiada Marek Żydowicz, dyrektor festiwalu. W konkursie głównym znalazło się 15 różnorodnych filmów z Polski i zagranicy. Organizatorzy zapewniają też bogatą ofertę warsztatów i spotkań z twórcami.

***

Przygotował: Witold Banach
Gość: Marek Żydowicz, dyrektor festiwalu Camerimage
Data emisji: 15.11.2014
Godzina emisji: 8.40

Materiał został wyemitowany w audycji "Sygnały dnia".

(asz/mp)

Czytaj także

Joanna Kos-Krauze: wolność nieustannie trzeba zapewniać, sobie i innym

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 12:01
- Wolność jest czymś bardzo niestałym, trzeba ją wywalczać. Ale jeśli ludzie obok będą niezależni, to i my będziemy się czuć w sposób właściwy - mówi reżyserka i scenarzystka.
rozwiń zwiń