Biegiem na Majdan. "Boimy się śniegu, ale ożywia nas idea"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2014 11:40
- Przed nami 800 km albo, jak mówią niektórzy, niecałe 800 km – mówi Kamil Dąbrowa, dyrektor Radiowej Jedynki, który wziął udział w "Treningu dla Ukrainy" przed Biegiem na Majdan.
Audio
  • Biegiem na Majdan: boimy się śniegu, ale ożywia nas idea (Sygnały Dnia/Jedynka)
Baner promujący akcję Biegiem na Majdan
Baner promujący akcję Biegiem na Majdan Foto: Materiały promocyjne

We wtorek 18 listopada z Warszawy wyruszy sztafeta 30 biegaczy, która po pokonaniu około 800 km dotrze na Majdan w 10. rocznicę Pomarańczowej Rewolucji i rok po demonstracjach Euromajdanu. Pomysłodawcą biegu jest dyrektor Radiowej Jedynki Kamil Dąbrowa.

- Teraz najbardziej interesują nas prognozy pogody - mówi Piotr Pacewicz, dziennikarz i publicysta "Gazety Wyborczej”. - Raz mówią, że będzie śnieg, a zaraz słyszymy, że go nie będzie. Ten śnieg to jest jedyna rzecz, której my się boimy, ale cały czas ożywia nas idea tego biegu - dodaje.

Przygotowujący się do biegu uczestnicy podkreślają, że chcą pokazać Ukraińcom, że na zachód od ich kraju są ludzie, którzy myślą o nich ciepło. - To ma być pokazanie solidarności z ludźmi, którzy żyją w Europie niecałe tysiąc kilometrów od nas, a wojna zmieniła ich życie doszczętnie i kompletnie - wyjaśnia Piotr Zmelonek z tygodnika "Polityka”.

***

Przygotował: Patryk Michalski

Goście: Kamil Dąbrowa, dyrektor Radiowej Jedynki, Piotr Pacewicz "Gazeta Wyborcza”, Piotr Zmelonek - tygodnik "Polityka”, Julia Borodij, rzecznik prasowy Ambasady Ukrainy w Warszawie, Violetta Domaradzka, zwyciężczyni konkursu "Pobiegnij na Majdan” i Julia Laszczuk, Ukrainka.

Data emisji: 17.11.2014

Godzina emisji: 6.00. - 9.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Sygnały Dnia"

(ah/asz)

Czytaj także

Dyrektor Jedynki pomysłodawcą sztafety Biegiem na Majdan

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 16:31
W listopadzie Ukraińcy będą obchodzili rocznicę utworzenia Majdanu i 10 rocznicę pomarańczowej rewolucji. Z tej okazji odbędzie się niezwykła sztafeta - Bieg na Majdan, w którym udział wezmą dziennikarze wielu redakcji, nie tylko z Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biegiem na Majdan. "Ta sztafeta to głos przeciwko wojnie"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2014 08:00
- Adresatami biegu są Ukraińcy, ale i Polacy, których chcemy namówić, by nie ulegali nastrojom pojawiającym się w Europie. Nasze znużenie tematem Ukrainy to marzenie dyktatora, jakim jest Putin - mówi w Jedynce Piotr Pacewicz.
rozwiń zwiń