Szef klubu PSL: PKW chciała za bardzo zaoszczędzić

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 08:24
Według Jana Burego, szefa klubu parlamentarnego PSL, problem z systemem informatycznym PKW wynika z tego, że w przetargach wybiera się rozwiązania najtańsze.
Audio
  • Szef klubu PSL Jan Bury o wynikach wyborów samorządowych (Sygnały dnia/Jedynka)
Jan Bury, szef klubu PSL
Jan Bury, szef klubu PSLFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Jeśli robimy przetargi i wszystko ma być po cenie najniższej, to cena najniższa oznacza takie kłopoty - powiedział w radiowej Jedynce Jan Bury.

Szef klubu PSL skomentował także podawany w sondażu exit poll wynik jego partii w wyborach samorządowych. Dla PSL 17 proc. to wynik najlepszy od 25 lat.

Wybory samorządowe 2014. Serwis specjalny>>>

Bury wyjaśnił, że owoce przyniosła kampania zbliżona do ludzi, bez czarnego PR. Skrytykował SLD za negatywną kampanię przeciwko ministrowi rolnictwa Markowi Sawickiemu.

- Okazało się, że wyborcy są mądrzejsi niż politycy w Warszawie - powiedział poseł.

Wreszcie poznamy wyniki wyborów samorządowych? PKW: system informatyczny jest już w pełni sprawny >>>

Zdaniem szefa klubu PSL wynik jego partii pokazuje, że jest dużo nieuczciwości w ośrodkach opinii publicznej. W piątek sondaże pokazywały, że Ludowcy zdobędą w wyborach 5 proc. głosów. - To było zwykłe draństwo. To jest nieudolna próba manipulowania opinią publiczną - wyjaśnił.

Jan Bury zapowiedział, że tam gdzie to możliwe, PSL najprawdopodobniej będzie nawiązywało współpracę z PO. Dodał jednak, że partia jest otwarta także na innych koalicjantów.

- Nie jesteśmy partią, która nienawidzi - wyjaśnił. Dodał jednak, że współpraca z PiS może być trudna. - PiS nadal jest partią, która nie potrzebuje nikogo do współrządzenia. PiS ciągle nie ma zdolności koalicyjnej, nie ma takiej zdolności współpracy i to jest dramat tej partii - wyjaśnił.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Jan Bury (szef Klubu Parlamentarnego PSL)

Data emisji: 18.11.2014

Godzina emisji: 7.15

bk/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Nowe rozdanie polityczne w samorządach

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2014 13:55
- Mimo wygranej z PiS, szef klubu PO twierdzi, że jego partia i tak może utrzymać władzę w wielu sejmikach wojewódzkich. SLD zaś nie wyklucza swojej współpracy z PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Piechociński: w pierwszej kolejności koalicje z PO

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2014 10:31
Wicepremier, szef PSL Janusz Piechociński powiedział, że wszędzie tam, gdzie będzie to możliwe, ludowcy będą wchodzili w koalicje samorządowe z PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceprezes PSL: wyników nie poznamy przed Bożym Narodzeniem, jeśli teraz odwołamy PKW

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2014 13:41
- Przestrzegałbym przed wyciąganiem konsekwencji wobec Państwowej Komisji Wyborczej, jak życzą sobie koledzy z PiS - mówił Krzysztof Hetman (PSL). - Wyników nie poznalibyśmy do Bożego Narodzenia - dodał. Zapewnił, że PSL chce utrzymania koalicji z PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Politolodzy: te wybory były specyficzne. Nie wyciągajmy wniosków na przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2014 19:47
Po każdych poważnych wyborach partie mają się nad czym zastanawiać. Ale eksperci przestrzegają, aby być ostrożnym w wyciąganiu wniosków. Bo każde wybory mają swoją specyfikę.
rozwiń zwiń