X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grzegorz Kołodko: oprócz wielkich sukcesów mamy w Polsce różne wpadki

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2014 09:42
- Szkoda, że przy liczeniu głosów zrobił się taki bałagan, ale jest to okazja, żeby wyciągnąć właściwe wnioski na przyszłość - mówi w radiowej Jedynce Grzegorz Kołodko.
Audio
  • Grzegorz Kołodko o problemach PKW z liczeniem głosów oraz szczycie G20 (Sygnały dnia/Jedynka)
Grzegorz Kołodko żałuje, że Polska nie należy do państw wchodzących w skład G20
Grzegorz Kołodko żałuje, że Polska nie należy do państw wchodzących w skład G20Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Polskę w ostatnich dniach paraliżują awarie. Niedziałający system informatyczny PKW sprawił, że do tej pory nie policzono głosów w wyborach samorządowych. W PKP z kolei nie zadziałał system mający nadzorować sprzedaż biletów na pociągi Pendolino.

<<<ABW sprawdzi atak hakerów na bazę danych PKW>>>

Grzegorz Kołodko mówi, że można było uniknąć tych wpadek. - Potrzebna jest dobra organizacja i warto o nią zabiegać. Samo to, że przeszliśmy do rynku i demokracji nie rozwiąże nam wszystkich problemów. Jak widać, nawet czegoś takiego, jak liczenia głosów tak, żeby się nie pomylić, trzeba się uczyć przez lata - podkreśla gość Jedynki.

Ekonomista dodaje, że podczas swoich podróży na Ukrainę, do Gruzji, Azerbejdżanu, Rosji i kilku państw arabskich słyszał słowa podziwu dla Polski. - Nawet takiego trochę przesadnego, ludzie przyglądają się Polsce uważając, że jesteśmy krajem wielkiego sukcesu. Ale oprócz wielkich sukcesów, jak się okazuje, mamy różne wpadki - podkreśla gość "Sygnałów dnia".

Grzegorz Kołodko mówił także o szczycie G20, który zakończył się w weekend się w Brisbane w Australii podkreślając, że było to spotkanie rozsądne i dosyć konkretne.

- Pochwalam tę formułę. Pokazuje ona, że skończyły się bezpowrotnie czasy dominacji gospodarki amerykańskiej, czy też tak zwanych najwyżej rozwiniętych państw G7 - ocenia gość Jedynki i dodaje, że "to, co się tam postanawia ma duże znaczenie dla świata".

Profesor zaznacza jednak, że żałuje, że Polska nie należy do państw wchodzących w skład G20. - Mamy pewne uwarunkowania, które mogłyby nas tam uplasować, ale kiedyś ktoś o to dostatecznie nie zadbał - mówi Grzegorz Kołodko. - Jest więcej przesłanek i ekonomicznych i geopolitycznych, żeby Polska była w G20, niż na przykład Argentyna - ocenia gość "Sygnałów dnia".

Grzegorz Kołodko podsumowuje, że "to, co się dzieje globalnie wpływa na to, co się dzieje lokalnie". - To, co postanowiono w Brisbane może mieć większe znaczenie od tego, kto na kogo, w jakim mieście oraz gminie głosował - podkreśla były minister finansów.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Grzegorz Kołodko

Data emisji: 19.11.2014

Godzina emisji: 8.15

(kh/asz)

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ABW sprawdza atak hakerów na bazę danych PKW

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2014 10:50
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego bada kto i w jaki sposób dostał się do bazy danych Państwowej Komisji Wyborczej. PKW zapewnia, że hakerzy nie mieli dostępu do systemu wyborczego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będą zmiany w PKW? Spotkanie prezydenta z prezesem TK, NSA i Sądu Najwyższego

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2014 12:14
Przed południem prezydent Bronisław Komorowski rozmawiał z prezesami sądów, które wskazują członków Państwowej Komisji Wyborczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski złoży protest wyborczy. "Mamy do czynienia z poważnym kryzysem państwa"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2014 09:20
- Głosowałem z żoną na konkretną osobę do sejmiku mazowieckiego. Razem siedzieliśmy przy stoliku. Tymczasem z protokołu komisji wyborczej wynika, że "nasza kandydatka" uzyskała tylko jeden głos - oburza się w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.
rozwiń zwiń