Biegiem na Majdan. Pod nogami śnieg, ale cel coraz bliżej

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2014 10:16
- Zostało nam zdecydowanie mnie niż więcej. Aura nas jednak nie rozpieszcza - mówi Kamil Dąbrowa, dyrektor radiowej Jedynki i pomysłodawca sztafety Biegiem na Majdan.
Audio
  • Kamil Dąbrowa o zimowej aurze, która przywitała na Ukrainie uczestników sztafety Biegiem na Majdan (Sygnały dnia/Jedynka)
Kamil Dąbrowa, dyrektor Radiowej Jedynki
Kamil Dąbrowa, dyrektor Radiowej JedynkiFoto: Andrzej Szozda/PR

We wtorek 18 listopada z Warszawy wyruszyła sztafeta Biegiem na Majdan. 30 uczestników biegnie do Kijowa, gdzie ma dotrzeć w piątek 21 listopada w 1. rocznicę protestów na Euromajdanie i w 10. rocznicę Pomarańczowej rewolucji.

- Pierwszej nocy był deszcz i wiatr. Dzień później doszło przenikliwe zimno i pojawił się deszcz ze śniegiem. W tej chwili w miejscowości Sarny, z której ruszamy, jest biało od śniegu. Gdyby tutejsze dzieci chciały narysować symbole Świąt Bożego Narodzenia, to byłyby to na pewno bałwanki - relacjonuje Kamil Dąbrowa.

Radiowa Jedynka towarzyszy sztafecie Biegiem na Majdan - zapraszamy do słuchania relacji i oglądania zdjęć z wydarzenia >>>

W czwartek 20 listopada przed godziną 9.00 uczestnicy sztafety byli na 570. km trasy. Kiedy dotrą już do Kijowa dołączą do nich Ukraińcy, a także przedstawiciele Instytutu Polskiego w Kijowie i polskiej ambasady. - W symbolicznym geście złożymy na Majdanie kwiaty i cztery pałeczki w kolorze białym, czerwonym, niebieskim i żółtym. W takich czterech zastępach właśnie biegniemy - tłumaczy dyrektor Jedynki.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Mariusz Syta

Gość: Kamil Dąbrowa (dyrektor Radiowej Jedynki, pomysłodawca sztafety Biegiem na Majdan)

Data emisji: 20.11.2014

Godzina emisji: 6.00 - 9.00

pg/ag

Czytaj także

Biegiem na Majdan: sport buduje mosty, na których spotykają się narody

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 08:59
- To jest bardzo ważna misja, wprawdzie nie startowałem nigdy w biegu sztafetowym, który ma swoją specyfikę, ale myślę, że tutaj aspekt sportowy jest najmniej istotny - mówił tuż przed startem Robert Korzeniowski , który jako pierwszy wyruszył na trasę sztafety "Biegiem na Majdan”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrektor Radiowej Jedynki: akcja Biegiem na Majdan cieszy Ukraińców

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 14:02
- My dobiegliśmy do naszej wolności i chcieliśmy pokazać Ukraińcom, że też mogą. Chcieliśmy dać im otuchę i wiarę - o sztafecie Biegiem na Majdan mówi Kamil Dąbrowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biegiem na Majdan. "Społeczeństwo obywatelskie jest często krok przed politykami"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2014 16:10
- Jeżeli działacze i dziennikarze robią takie przedsięwzięcie, to znaczy, że mamy szansę na zbliżenie także na poziomie władz - mówi Wiktor Szlinczak, szef Instytutu Światowej Polityki w Kijowie. W piątek powita on sztafetę Biegiem na Majdan.
rozwiń zwiń