X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szef kampanii PO: odzyskujemy wigor

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 09:22
- Koniec wieńczy dzieło. Finał w wielkich miastach jest dla PO imponujący – tak o wynikach wyborów samorządowych mówił w Jedynce Robert Tyszkiewicz.
Audio
  • Poseł PO Robert Tyszkiewicz o wynikach wyborów samorządowych (Sygnały dnia/Jedynka)
Robert Tyszkiewicz
Robert TyszkiewiczFoto: roberttyszkiewicz.pl

Szef kampanii PO podkreślał, że jest zadowolony z wyników wyborów. Jak zaznaczył, przyjmuje się, że wybory samorządowe wygrywa ten, kto zwycięża w dużych miastach, a koalicja będzie również rządzić w większości sejmików wojewódzkich. Robert Tyszkiewicz zauważył również, że dotychczasowi prezydenci dużych miast, np. Hanna Gronkiewicz-Waltz i Paweł Adamowicz, pokazali, że wciąż potrafią wygrywać. Dodał, że w kilku dużych miastach PO udowodniła, że potrafi zdobyć władzę, a nie tylko ją utrzymać.

Problemy z wyborami

Sądy rozpatrzą protesty wyborcze po I turze wyborów. PiS na 13 grudnia zapowiada manifestację, podczas której chce wzywać do weryfikacji przebiegu wyborów i zmiany ordynacji wyborczej.

Wybory samorządowe 2014. Serwis specjalny >>>

Wyniki wyborów z powodu awarii systemu informatycznego zostały podane z opóźnieniem. Stosunkowo duży procent głosów był nieważny, były doniesienia o nieprawidłowościach w różnych miejscowościach. Pojawiły się również zastrzeżenia wobec książeczki do głosowania – były sygnały, że nie we wszystkich przypadkach umieszczono tam pełną listę komitetów wyborczych. Również zwracano uwagę na to, że nie poinstruowano wyborców, jak korzystać z broszury do głosowania.

Pytany o te kwestie, Robert Tyszkiewicz podkreślił, że do rozpatrywania protestów prawo wyznacza sądy. - Nie ma możliwości uniemożliwienia wyborów samorządowych w całości, bo są one przeprowadzane lokalnie  – mówił polityk PO. - Wysoka jak na drugą turę frekwencja oraz wynik wyborów były też wyborem wizji Polski i odpowiedzią, jaką wyborcy w miastach dali Jarosławowi Kaczyńskiemu i PiS na ich propozycję, abyśmy o losach demokracji decydowali na ulicach – dodał gość "Sygnałów dnia". W jego ocenie, ludzie chcą o losie demokracji rozstrzygać przy urnach. – Wybrali wizję Polski praworządnej, szanującej swoje instytucje, rozsądnej, zakorzenionej w Europie. Bardzo się z tego cieszę, bo jestem przekonany, że to wyrazisty sygnał polityczny – mówił Tyszkiewicz.

Polityk PO komentował również zwycięstwo Roberta Biedronia w Słupsku. – Nie jesteśmy tak konserwatywni, jak by się mogło wydawać. Po drugie - w wyborach lokalnych decyduje też zdolność do osobistego zyskiwania sympatii. Parametr personalny jest bardzo istotny. Warto się przyjrzeć kampanii, ale przypuszczam, że zadecydowały osobiste cechy Roberta Biedronia – mówił gość Jedynki.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia
Prowadził: Krzysztof Grzesiowski
Gość: Robert Tyszkiewicz (szef kampanii wyborczej PO)
Data emisji: 1.12.2014
Godzina emisji: 06.00 - 09.00

agkm, pg

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joachim Brudziński: Prawo i Sprawiedliwość znowu nabrało wiatru w żagle

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 08:07
- Wybory samorządowe to dla nas dobry moment, żeby powiedzieć wyborcom: szanowni państwo, jest alternatywa wobec rządów PO i jest nią Prawo i Sprawiedliwość - tak niedzielne głosowanie komentuje w radiowej Jedynce poseł PiS Joachim Brudziński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyniki II tury wyborów samorządowych: w dużych miastach bez zmian

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 10:32
Urzędujący prezydenci wygrali drugą turę wyborów w największych miastach. Wyjątkiem jest Poznań, gdzie Ryszard Grobelny został pokonany przez Jacka Jaśkowiaka. PKW ma popołudniu podać oficjalne wyniki II tury wyborów samorządowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory samorządowe 2014. Druga tura wyborów sukcesem PiS na ścianie wschodniej

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 08:15
Kandydaci tego ugrupowania utrzymali władzę w Siedlcach i Ostrołęce, ale zdobyli ją między innymi w Białej Podlaskiej, Zamościu i Łomży. PiS wygrało wybory bezpośrednie także w wielu miastach powiatowych tej części kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Anterszlak: exit poll dobrym probierzem preferencji wyborczych Polaków

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 08:48
- Wyniki sondaży exit poll odbiegają od wyników faktyczny tylko w wyborach samorządowych. W wyborach parlamentarnych, do PE czy prezydenckich oszacowanie badań exit poll w zasadzie trafia w punkt - powiedział Andrzej Anterszlak z Ipsos.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory samorządowe 2014: Hanna Gronkiewicz-Waltz trzeci raz prezydentem Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 14:27
Miejska komisja wyborcza zakończyła liczenie głosów. Kandydatka PO uzyskała poparcie 58,64 procent głosujących, a jej rywal z PiS 41,36 procent.
rozwiń zwiń