X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Leszek Miller: trzeba reagować na terror, a nie na walkę z nim

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2014 08:18
Leszek Miller mówił w radiowej Jedynce, że walka z terroryzmem musi być kontynuowana. Przewodniczący SLD uważa, że publikacja raportu o tajnych więzieniach CIA może zagrozić działalności wywiadów.
Audio
  • Leszek Miller o raporcie CIA (Sygnały dnia/Jedynka)
Przewodniczący SLD Leszek Miller
Przewodniczący SLD Leszek Miller Foto: Jacek Konecki/ Polskie Radio

Senat USA ma we wtorek opublikować streszczenie swego raportu na temat brutalnych przesłuchań, które CIA prowadziła w tajnych ośrodkach poza granicami kraju. Senatorzy analizowali działania amerykańskich służb, które były prowadzone w ramach walki z terroryzmem po zamachach z 11 września 2001 r., za prezydentury George'a W. Busha.

Leszek Miller zwrócił uwagę na to, że w Stanach Zjednoczonych raport był przedmiotem politycznego sporu. - Dokument budził kontrowersje między Republikanami i Demokratami. Republikanie uważali, że nie powinien być publikowany. W USA trwa zaciekła walka polityczna. Byłoby fatalnie, gdyby okazało się, że efektem tej walki politycznej są jakieś kwestie, które wchodzą w zakres działalności wywiadów - zaznaczył przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Lider SLD powiedział w "Sygnałach dnia", że z oburzeniem trzeba reagować na terror, a nie na walkę z terrorem. - Patrząc na bestialstwa dokonywane w tej chwili przez Państwo Islamskie - mordowanych jeńców, odcinane głowy, gwałcone kobiety, prześladowania chrześcijan, a także przedstawicieli innych religii - uważam, że trzeba walczyć z terroryzmem. W tamtych czasach, zaraz po zamachu na Nowy Jork, a także i teraz Polska była i mam nadzieję, że jest po właściwej stronie - podkreślił.

Niewykluczone, że w amerykańskim raporcie pojawią się polskie wątki. W mediach i w Parlamencie Europejskim głośna była sprawa podejrzenia, że w naszym kraju, w ośrodku szkolenia Agencji Wywiadu w Starych Kiejkutach koło Szczytna, było tajne więzienie CIA (miało ono funkcjonować w latach 2002-2005). Ówczesny premier Polski Leszek Miller zapewnił w radiowej Jedynce, że nic o tym nie wie. Zaznaczył jednocześnie, że dziś, z perspektywy czasu, widać słuszność walki z terroryzmem.

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Leszek Miller

Data emisji : 9.12.2014

Godzina emisji: 6.00 - 9.00

aj,tj

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

USA boją się własnego raportu o torturach. "To wywoła akty przemocy"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2014 07:03
Amerykańska administracja chce wstrzymać publikację raportu o torturach w więzieniach CIA. Interweniował w tej sprawie sekretarz stanu USA John Kerry. Rząd po ujawnieniu metod działania agentów obawia się gwałtownej reakcji na Bliskim Wschodzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nocna rozmowa Ewy Kopacz i Baracka Obamy ws. więzień CIA

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2014 17:15
Ujawniony właśnie raport w sprawie tortur CIA był przedmiotem wtorkowej rozmowy telefonicznej Baracka Obamy z Ewą Kopacz. Potwierdzili to w rozmowie z Polskim Radiem przedstawiciele polskiego rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publikacja raportu o tajnych więzieniach CIA: pojawi się polski wątek? Nazwy państw mają pozostać utajnione

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2014 14:00
Senat USA ma we wtorek opublikować streszczenie swego raportu na temat brutalnych przesłuchań, które CIA prowadziła w tajnych ośrodkach poza granicami kraju. Według różnych źródeł nazwy lokalizacji pozostaną utajnione.
rozwiń zwiń