Cekiny, mała czarna, a może pawie pióra. Co ubrać w sylwestra?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2014 09:50
Zbliża się najbardziej szampańska noc w roku. Najwyższa pora zajrzeć do garderoby. Sylwester to bowiem świetna okazja, żeby zaprezentować się z zupełnie innej strony.
Audio
  • Cekiny, mała czarna, a może pawie pióra. Co ubrać w sylwestra? (sygnały dnia/Jedynla)
Zbliża się najbardziej szampańska noc w roku już jutro. Najwyższa pora zajrzeć do garderoby
Zbliża się najbardziej szampańska noc w roku już jutro. Najwyższa pora zajrzeć do garderobyFoto: Glow Images/East News

Przy wyborze sylwestrowych kreacji powinniśmy kierować się przede wszystkim naszą sylwetką i rodzajem imprezy, na którą się wybieramy. - Jedną z głównych zasad elegancji jest dobór stroju do miejsca - przekonuje Ania Marciniak, osobista stylistka.

Inne stroje wybieramy bowiem na imprezy plenerowe, a inne na wystawne bale czy domowe potańcówki. - Jeżeli jest to impreza plenerowa, to raczej rezygnujemy z wielkich balowych kreacji i stawiamy na bardziej komfortowe stroje. Możemy wówczas zaszaleć fryzurą, biżuterią, czyli elementami, które będą bardziej widoczne. Jeżeli natomiast jest to domówka lub impreza w gronie przyjaciół, to możemy pokusić się o bardziej fantazyjne kreacje. Z kolei, gdy wybieramy się na bal lub imprezę, gdzie potrzebna jest kreacja wieczorowa, to w tym sezonie świetnie sprawdzi się mała czarna lub czerwona suknia, długa i prosta - tłumaczy Mona Kinal, kreatorka mody.

Przede wszystkim jednak tego dnia nasze stroje powinny być niezwykłe, trochę szalone, ale zawsze z nutką elegancji. - Kreacja sylwestrowa powinna być przede wszystkim inna od każdej kreacji, którą nosimy na imprezy w ciągu roku. Z tego względu dozwolone są wszelkie połyski, pióra lub brokaty. Nawet jeżeli utrzymujemy strój w konwencji monokolorystycznej czerni, to też dobrze, jeśli błyśnie coś brokatem albo pojawi się jakiś diamencik - podkreśla Wiganna Papina, stylistka.

***

Przygotowała: Marta Masłowska

Goście: Ania Marciniak (osobista stylistka), Mona Kinal (kreatorka mody), Wiganna Papina (stylistka)

Data emisji: 30.12.2014

Godzina emisji: 6.27

Materiał został wyemitowany w audycji "Sygnały dnia".

pg/asz

Czytaj także

Polacy jadą na sylwestra

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2014 19:42
Czasy, kiedy sylwestra spędzaliśmy w gronie znajomych na prywatkach już minęły. j Polacy chętnie witają nowy rok poza domem, często za granicą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: większość Polaków spędzi Sylwestra w domu

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2014 11:26
Nowy Rok ponad połowa Polaków (59 procent) powita w gronie rodzinnym. Tylko 16 procent planuje zabawy w gronie przyjaciół. 7 procent wybiera się na sylwestrowe bale. Dane te przynosi sondaż grudniowy sondaż CBOS.
rozwiń zwiń