X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Janusz Adamowski: Polskie Radio prekursorem w wielu sferach

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 08:18
- Polskie Radio jest liderem w wielu sferach, zwłaszcza jeśli chodzi o przemianę technologiczną - mówił w radiowej Jedynce przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiego Radia S.A. - prof. dr hab. Janusz Adamowski.
Audio
  • Prof. Janusz Adamowski: dzięki cyfryzacji będziemy mogli znacząco poszerzyć zasięg tych programów, które dzisiaj są szczątkowe, myślę o Dwójce i Czwórce (Sygnały dnia/Jedynka)
Prof. Janusz Adamowski, przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiego Radia
Prof. Janusz Adamowski, przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiego RadiaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

We wtorek (3.02) w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie odbędzie się uroczyste sympozjum, które zainauguruje obchody 90-lecia publicznego radia w Polsce.

Gość "Sygnałów dnia" podkreślił, że to właśnie Polskie Radio - jako pierwsze w naszym kraju - postawiło na cyfryzację. - Słusznie się chlubimy, że jesteśmy liderem w tym zakresie - dodał. Według niego 1 października 2013 roku przejdzie do historii.

Czytaj więcej o radiu cyfrowym>>>

- Cyfryzacja jest bardzo ważnym procesem, zwłaszcza dla radia, bo dzięki cyfryzacji będziemy mogli znacząco poszerzyć zasięg tych programów, które dzisiaj są szczątkowe, myślę o Dwójce i Czwórce - powiedział.

Przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiego Radia wyraził nadzieję, że proces tabloidyzacji mediów ominie media publiczne. - Martwi mnie tabloidyzacja mediów. Mam nadzieję, że ten proces ominie media publiczne, zwłaszcza radio, które jest mi bliskie - podkreślił. Jego zdaniem, to właśnie media publiczne powinny być "nośnikiem kultury wysokiej, dobrej literatury, dobrej muzyki".

- Kultury wysokiej nigdy nie jest za wiele. Kto chce z niej korzystać, powinien mieć taką możliwość. Takich, którzy będą chcieli skorzystać z kultury wysokiej, zbrzydzonych tą pogłębiającą się, żałosną tabloidyzacją będzie przybywało także w miarę narastania zamożności społeczeństwa, podwyższania poziomu edukacji - powiedział.

Gość radiowej Jedynki, zaznaczył, że stawiając na wysokie standardy media publiczne nie powinny sugerować się słupkami oglądalności, czy słuchalności. - Słupek nie może być fetyszem - oświadczył. - Uważam, że media publiczne korzystające z publicznych pieniędzy powinny być tym miejscem, w którym jest właśnie realizowana misja - dodał.

Zdaniem prof. Adamowskiego w tej sytuacji niezwykle ważna jest nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, która wprowadzi opłatę audiowizualną. Szef Rady Nadzorczej mówił, że ma nadzieję na przebudzenie "świata polityki" i przyspieszenie prac nad tymi zmianami. Przypomniał, że do tej pory mimo deklaracji politycy nie uchwalili zmian. - Jeśli politycy nie dostrzegą wagi problemu, to rzeczywiście może grozić zapaść - podkreślił.

Jak mówił, coraz mniej ludzi płaci abonament. - To jest danina publiczna, to nie jest żaden podatek, czy ściągany haracz. To jest danina, za którą obywatel może mieć media wysokiej jakości - powiedział przewodniczący rady Nadzorczej Polskiego Radia.

Obchody 90. rocznicy istnienia Polskiego Radia>>>

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Prof. Janusz Adamowski (przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiego Radia)

Godzina emisji: 7.15

Data emisji: 03.02

asop/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie Radio świętuje 90-lecie istnienia

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2015 23:59
Rocznicowe obchody zainaugurowane zostaną sympozjum, które odbędzie się 3 lutego w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie. Specjalnym gościem uroczystości będzie prezydent Bronisław Komorowski - przewodniczący Honorowego Komitetu Obchodów 90-lecia Polskiego Radia. Transmisja na stronie PolskieRadio.pl
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bronisław Komorowski: Polskie Radio odgrywa rolę instrumentu jednoczącego ludzi. Obchody 90. rocznicy istnienia Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 11:50
- Jestem przekonany, że Polskie Radio odgrywa rolę instrumentu jednoczącego ludzi. Pamiętam, kiedy radia słuchało się rodzinnie. Tak pewnie długo jeszcze pozostanie. Bo jeśli coś chcemy wiedzieć, to sami siebie pytamy: co słychać? Nie pytamy: co widać. A o tym, co słychać, najlepiej opowiada radio - mówił prezydent podczas uroczystego sympozjum z okazji 90. rocznicy istnienia Polskiego Radia.
rozwiń zwiń